Ümit Özer: CHP olarak her fırsatta dile getirdiğimiz...

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ümit Özer, yeni eğitim öğretim yılında velilerin kaynak kitap kabusu yaşandığını söyledi. Özer “CHP olarak her fırsatta dile getirdiğimiz parasız eğitim bu ülkede yaşayan tüm öğrencilerimizin hakkıdır” dedi.

Ümit Özer: CHP olarak her fırsatta dile getirdiğimiz...
Ümit Özer: CHP olarak her fırsatta dile getirdiğimiz... Onur KARAPINAR
Bu içerik 491 kez okundu.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Özer şu ifadelere yer verdi:

“2018-2019 Eğitim öğretim hayatını başlamasıyla öğrencilerimizin yaşadığı tatlı telaş yerini velilerimizin yaşadığı “yardımcı kaynak” kâbusuna bıraktı.

Eğitim masraflarının bütçelerimizde kapladığı geniş alana bir yenisi daha eklendi. Peki, yardımcı kaynaklara neden ihtiyaç duyuluyor? Her fırsatta okullara bedava kitap dağıttığını dile getiren AK Parti  iktidarının Milli Eğitim Bakanlığı hazırlattığı bu kitapların içini yeteri kadar dolduramıyor mu ki öğretmenlerimiz yardımcı kaynaklara ihtiyaç duyuyor? Eğitim öğretim döneminin başında Milli Eğitim Bakanlığı okullara yardımcı kaynakların yasak olduğunu, yardımcı kaynak aldıran öğretmenlere yasal işlem yapılacağını bildiren yazılar gönderirken öğretmenlerimizi zor durumda bırakıyor. Özel okula çocuğunu gönderemeyen velilerimiz hazırlatılan kitapların yetersiz olduğunun bilincindeler. Öğretmenlerimizin önerdiği kitapları ses çıkarmadan almaları eğitimde yetersiz kalındığının açık bir kanıtı. Sadece yetersiz kitap mı velilerimizin tek sorunu? Tabi ki değil yemek için de bütçesinden ciddi paralar harcıyor velilerimiz. Milli Eğitim Bakanlığı ise velilerin yaşadığı bu problemi de görmekte geç kalıyor.

CHP olarak her fırsatta dile getirdiğimiz savunduğumuz parasız eğitim bu ülkede yaşayan tüm öğrencilerimizin hakkıdır ve kimse onları bu haktan mahrum etme hakkına sahip değildir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"