Canları tatlı yemek istedi, hastanelik oldular...

Edirne'de yedikleri pastadan zehirlenen anne ve 2 kız çocuğu hastanede tedavi altına alındı.

Canları tatlı yemek istedi, hastanelik oldular...
Canları tatlı yemek istedi, hastanelik oldular... Onur KARAPINAR
Bu içerik 269 kez okundu.

2 buçuk yaşında Fatma Elif, 3 buçuk yaşında Hazal ve 33 yaşındaki anne Gülşah Ağış, dün akşam kusma ve bayılma şikayeti ile ambulansla Trakya Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Baba Mustafa Ağış, 2 kızı ve eşinin ekler pastanın kremasından zehirlendiğini iddia etti. 

Baba Mustafa Ağış, eve giderken yarım kilo ekler aldığını belirterek, “Kız çocuklarım ekler pastayı çok sevdiği için benden hep isterler. Dün akşam da benden ekler pasta istediler. Ben de bir pastaneden yarım kilo ekler pasta aldım. Eşim ve 2 kız çocuğum ekler yedi. Ben ve erkek oğlum ekler yemedik. Ekler yedikten 2 saat sonra kızlarım ve eşim baygınlık geçirmeye başladı. İstifra etmeye başladı. Ne yapacağımı şaşırdım. Hemen ambulansı aradım. Hastaneye gittik. Doktorlar müdahale etti. Doktorlar gıda zehirlenmesi olduğunu söyledi. Çocuklarım akşamüzeri saat 17’de sadece makarna yemişler. Bir de benim götürdüğüm eklerleri yediler” dedi. 

Anne ve kızları gördükleri tedavinin ardından Trakya Üniversitesi Hastanesi’nden taburcu edilirken baba Mustafa Ağış, pastaneden şikayetçi oldu. İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün pastaneden numune aldığı ifade edildi. 

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"