Devlet büyükleri bugün Anıtkabir'deydi..

Türkiyenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün atıfta bulunduğu sonsuzluk 80 yıl içinde mozole töreninde bir törenle anıldı. Devletin zirvesi de Anıtkabir'deydi. Saygı ve İstiklal Marşı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anıtkabir Özel Kitabını imzaladı. Erdoğan Zadar-i-devleti Türkiye Cumhuriyeti'ne iç ve dış saldırılara zarar veren şehit ve azizlere rağmen dünyanın en güçlü ve başarılı devletlerinden biri olma yolunda kararlılıkla yürüyoruz. Dedi.

Devlet büyükleri bugün Anıtkabir'deydi..
Devlet büyükleri bugün Anıtkabir'deydi.. Onur KARAPINAR
Bu içerik 306 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki heyet, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yıldönümü nedeniyle Aslanlı Yol'dan Anıtkabir'e geldi.

Erdoğan başkanlığındaki heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak, saygı duruşunda bulundu. Anıtkabir'deki törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kuvvet komutanları, yüksek yargı mensupları ve bakanlardan oluşan heyet katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, deftere şunları yazdı:

“İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan şahsınız vefatınızın 80. yıldönümümde bir kez daha rahmetle anıyoruz. Zati alinizin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti, dahili ve harici bedhahların saldırılarına rağmen, dünyanın en güçlü ve müreffeh devletlerinden biri yapma yolunda kararlıkla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin 95. sene devriyesinde açılışı yaptığımız İstanbul Havaalanı, milletimizin en son gurur abidesi olarak tarihe nakşolmuştur. Ruhun şad olsun."

DOLMABAHÇE SARAYI'NDA KUYRUK METRELERCE UZADI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında, Dolmabahçe Sarayı'nda vatandaşlar tarafından anılıyor. Sarayın bahçesinde büyük bir kalabalık oluştu. 

Odada düzenlenen anma etkinliğinde Atatürk'ün yatağına karanfil bırakıldı. Odanın önünde uzun kuyruklar oluştu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"