Baskı Balata Nedir ve Web Sitesi

Baskı Balata Nedir ve Web Sitesi

Baskı Balata Nedir ve Web Sitesi
Baskı Balata Nedir ve Web Sitesi hadra
Bu içerik 332 kez okundu.

İlk olarak 19 Ocak’ta yayına başlayan Bizim Köşe bugüne kadar birçok faydalı içerik yayımladı. Bizim Köşenin bu yazısı, yazdığı birçok içeriklerle dikkatlerini üzerine çeken Bizim Köşe mümtaz yazarlarından Emre Köme’ye aittir. Emre KömeBaskı Balata Nedir ve Nasıl Biter? başlıklı makalesini özgün diliyle kaleme almıştır. Bu yazıda makineleşmenin gün geçtikçe geliştiği dönemde belki birçok kişinin kullanmış olduğu otomobillerinin debriyaja bastığında arka planda neler olduğunu bilmiyor olabilir. Bu yazı debriyajın motor ve vites kutusu arasında bulunan gücü aktaran parçasına “balata” dendiğini öğretmektedir.

Bu makalesinde “balata nedir?” sorusuna cevap veren Emre Köme motor ile vites kutusu arasında olan bağlantıyı keserek vitesi kolayca değiştirmeye yardımcı olan ve aracın boşta çalışmasını sağlayan parça olduğunu belirtmektedir. Baskı balatanın aşınması durumunda motordan gelen gücü aracın diğer parçalarına iletemeyerek istenilen performansı veremeyeceğini ve aracın titreyeceğini açıklamaktadır. Aracın baskı balatalarının çabuk bitme nedenlerini maddeler halinde açıklayan Emre Köme makalesini araç sahiplerine araç bakımlarını düzenli yaptırmalarını ve Araç sahiplerinin dikkatli, emniyet kemeri takılı, trafik kurallarına uyarak, insanlara saygılı olarak kullanmalarını tavsiye ederek sonlandırmaktadır.

Bizim Köşe’nin ikinci yazısı Abdullah Yargı’ya aittir. Abdullah Yargı 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Sosyoloji, din, felsefe ve bilişim alanında çalışmalar yaptı. Yargı, “Web Sitesi Size Nasıl Açılır? Kuliste Dönen Dolaplar…” başlıklı yazısında daha önce kaleme aldığı “Sanal Âlemin İç Yüzü ve “Üç Dabulyunun Sırrı…başlıklı içeriklerinin devamı niteliğinde bir yazıdır. Akılda oluşan soruları gidermeyi şahsi söylemiyle “zihinlerdeki bilinmezliğini izale etmeye ve gidermeye kâfi geleceği” düşüncesiyle ele alan Abdullah Yargı makalesinden “İP” nasıl bulduğunu ve nasıl yönlendiğini sorularına cevaplar arayarak konuyu özetlemektedir. Bu yazıda Name server denen teknolojinin insan hayatına kazandırdığı kolaylıkları vurgulamaktadır. Web sayfalarının sembolik adresleri olan alan adlarının nasıl çalıştığını açıklayarak son olarak bir sonraki yazısında da bir internet sitesi nasıl kurulur, yüzeyden derine bilinenden bilinmeyene doğru anlatacağını belirterek yazısını tamamlamıştır.

istanbul evden eve nakliyat ofis tasima

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"