Termal Otel ve Kaplıca Tedavisi

Termal otel dendiğinde ülkemizin bu konuda en iyi yer altı kaynaklarına sahip olduğunu hatırlayın. Başka bir ülkeye gitmeye gerçekte ihtiyacınız yok. Türkiye jeolojik açıdan Alpin Orejenik Kuşağı olarak bilinene dağ zinciri ve jeotermal kuşağı üzerinde bulunuyor.

Termal Otel ve Kaplıca Tedavisi
Termal Otel ve Kaplıca Tedavisi yunus
Bu içerik 126 kez okundu.

Termal otel dendiğinde ülkemizin bu konuda en iyi yer altı kaynaklarına sahip olduğunu hatırlayın. Başka bir ülkeye gitmeye gerçekte ihtiyacınız yok.  Türkiye jeolojik açıdan Alpin Orejenik Kuşağı olarak bilinene dağ zinciri ve jeotermal kuşağı üzerinde bulunuyor. 

Termal otel ve tesislerde şifa özelliğinin yanı sıra sıcak kaynak suyu olma özelliği ile havuzların, seraların, evlerin, ilçelerin ısıtılması sağlıyor.   Çağdaş terapi tesisleri olarak adlandırabiliriz.  Uzman fizik tedavi uzmanları, masörler, cilt bakım uzmanları gibi konularında uzman ve sertifikalı kişiler her an konuklarını yönlendirerek en iyi hizmeti almalarını sağlıyor.  Konunun uzmanı kişilerin ne faydası var?   Sağlık durumunuza göre hangi havuzda kaç dakika kalmanız gerektiği gibi detayları size verir. 

Kaplıcaları kullanacak kişilerin mutlaka sağlık personeli kontrolünde hareket etmeleri önemlidir.  Termal otel çamur banyolarından yogaya meditasyondan yüzmeye birçok şekilde kullanılabiliyor. 

Termal Tesislerdeki  Suların İçinde Neler Bulunur? 

Bikarbonat özelliği vücudun PH’nı dengelemesine yardımcı olur. Mikrop kırma özelliği ile idrar yolu iltihaplarını sökmede ve Gut, eklem sorunlarını gidermede etkendir.  Tuz özelliği sindirim sistemi, solunum yollarında, depresyon, uykusuzluk, kemik erimesi gibi hastalıkların üzerinde olumlu etkiye sahiptir.  Kükürtün saç ve cilt üzerindeki etkisi kanıtlanmıştır.   Ayrıca iyotun faydaları saymakla bitmiyor. Kalsiyum ve fosfor kullanımına yardımcı olur. Saç, tırnak, cilt ve kemiklerin sağlıklı olmasını sağlar.

Termal otel dendiğinde eskiden aklımıza yaşlılar ile dolu tesisler gelirdi Ancak günümüzde yenilenen görüntüsü çağdaş tıbbi yaklaşımı ile devlet tarafından da destekleniyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"