Kiradan Kurtulmanın Huzuru: Katılımevim

Kiradan Kurtulmanın Huzuru: Katılımevim

Kiradan Kurtulmanın Huzuru: Katılımevim
Kiradan Kurtulmanın Huzuru: Katılımevim newstanitim
Bu içerik 944 kez okundu.

 

Konut projelerinin çoğalması, kentsel dönüşüm projelerinin artması ile beraber konut sayısının artması ile kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için konut sahibi olmak fırsatı doğar. Sadece yeni ve yeni konut projelerinde değil ikinci el ev almak isteyen ve kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için de konut finansman seçenekleri vardır.

Kiracıların Kiradan Kurtulmak İstememe Sebepleri

Kirada oturan kişiler eğer bir maddi birikimi yok ise kira öder gibi ev sahibi nasıl olunur seçeneklerini araştırmaya başlar. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin kiradan kurtulmak isteme sebeplerinden bazıları şunlardır;

  • Her ay ödenen kira miktarını ya da bütçelerine göre kira miktarının daha da üstü bir tutarı banka konut kredisi taksiti ya da senetle ev alma seçeneğine göre senet taksiti ödeyip, kira öder gibi ev sahibi olmayı düşünür. Kredi taksitlerinin bittiği ya da senet ödemelerinin bittiği zaman artık bir ev sahibi olur. Ne zaman biteceğini bilmediği kirada oturma süresi yerine belli bir dönem kira öder gibi ödeme yapıp sürenin sonunda ev sahibi olur.
  • Kirada oturulan ev ile ilgili kiracının tadilat, dekorasyon düzenlemeleri yapması biraz zordur. Yapacağı bu işlerler ilgili ev sahibinden onay alması gerekir. Bu durum bütün kiracıları rahatsız eden bir durumdur. Bu sebeple kiracılar ev alıp kendi evlerinde istedikleri dekorasyon düzenlemelerini yapmak istemektedirler.
  • Yılın belli dönemlerinde olan kira artışı, bu sene kira artışı ne kadar olacak endişesi, ev sahibi evden çıkmamı mı isteyecek tarzı düşünceler kiracıların kira öder gibi ev alma fikrinin oluşmasına sebep olmuştur. Böylece ‘ev sahibi ne yapacak acaba’ düşüncesi olmadan kendi evinde rahat ve huzurlu yaşar.

 

Konut Kredisi Dışında Ev Finansmanı

 

Kira öder gibi ev sahibi olun düşüncesi ile ilk aklımıza gelen konut kredisi olsa da son dönemde konut kredisinden daha fazla talep gören ev finansman sistemi senetle ev satışıdır. Senetle ev satışının en büyük temsilcisi olan Katılımevim ’de bulunan çekiliş/kura sistemi ile bir çok aile kira öder gibi ev sahibi olup, kendi evlerinde mutlu, huzurlu ve rahat yaşamaktadırlar.

https://www.katilimevim.com.tr/faizsiz-kira-oder-gibi-ev-sahibi-olmak/

https://www.katilimevim.com.tr/

https://www.katilimevim.com.tr/modeller/

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Bu besinleri tüketenlerin dişleri daha sağlıklı oluyor!
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti
Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"