AK Parti Kayseri İl Başkanı Özden'den Gaziler Günü Mesajı

19 Eyl 2014
Bu Haber 59 defa okundu

AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

 

AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Özden, mesajında, Kutsal değerlerimiz için kendilerini hiç düşünmeden feda eden cesaret timsali gazilerimizin, Türk milletinin gönlündeki ayrıcalıklı yerlerini her zaman muhafaza edeceklerini belirterek şunları söyledi:

"Vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için mücadele veren gazilerimiz, Türkiye'nin medar-ı iftiharı ve aynı zamanda vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın Türk milleti için bir vatan haline dönüşmesinde, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadelenin önemi büyüktür.

Vatanın bağımsızlığı uğruna canlarını ve kanlarını veren şehitlerin ve gazilerin hiçbir zaman ne millet ne de devlet tarafından asla unutulmayacağı bir gerçektir. Bugün, üzerinde özgürce yaşadığımız bu kutsal topraklar, maddi bedeller ödenerek değil, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri sayesinde vatanlaşmıştır. Bu bakımdan, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, medeniyetimizi daha da ileri seviyelere yükseltmek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak da hepimiz için milli bir vazife olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıklarıyla her zaman gurur kaynağımız olan gazilerimizi bir kez daha minnet ve saygıyla anıyorum."

- KAYSERİ

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Kayseri Gündem sitesinde bulunan haber ve içeriklerin telif hakları haber kaynağına ait olup kaynak gösterilse dahi yayınlamaz, her türlü soru ve sorununuzu info@kayserigundem.net adresine e-posta yolu ile gönderebilirsiniz.

Kayseri'de ki tüm haber ve gelişmeleri en doğru zamanda ve en tarafsız kaynaktan yayınlayan Kayseri Gündem sitesi, Kayseri Haber siteleri arasında en çok ziyaret edilen haber sitesidir.