2020 Wessi Erkek Gömlek Modelleriyle Modayı Yakalayın

2020 Wessi Erkek Gömlek Modelleriyle Modayı Yakalayın

2020 Wessi Erkek Gömlek Modelleriyle Modayı Yakalayın

2020 Wessi Erkek Gömlek Modelleriyle Modayı Yakalayın

2020 Wessi Erkek Gömlek Modelleriyle Modayı Yakalayın
24 Ekim 2019 - 23:06


 

Bir erkeğin dolabında en çok bulunan parçalardan bir tanesi de gömlekleridir. Erkeklerin giyiminde ister spor tarzda ister klasik tarzda giyinilsin çok çeşitli gömlekler bulunmaktadır. Erkek gömleklerin çeşitleri rengine, gömlek kolunun uzunluğuna, kesimine, desenine göre her erkeği şık gösteren ve yakışan modeller vardır. Yapılan seçimler bayların giyim tarzını yansıtmaktadır.

 

 Erkek Gömlek Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 Gömlek seçimlerinde bazı detaylara dikkat edilmelidir. Erkek gömlek modellerinin seçiminde yaka detayına dikkat etmek önemlidir. Normal yaka modelli gömlekler hem günlük hayatta hem de takım elbise içinde rahatlıkla giyilebilmektedir. Düğmeli yaka seçimi kravat takılması gerektiğinde tercih edilmelidir. Bunun nedeni kullanımı kolaylaştırmasıdır.

 

 Gömlek modellerinde birçok kesim modeli bulunur. Regular fit, regular, slim fit, normal kesim ve extraslim olmak üzere kesim modelleri bulunur. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken vücut hatlarına uygun kesimi bulmak ve tarz oluşturmaktır.

 

 Erkek Gömlek Modelleri

 

 Klasik giyinmeyi seven bir erkeğin dolabında beyaz, siyah ve mavi gömlekler bulunmaktadır. Beyaz gömlekler her zaman kişiyi asil gösteren bir duruş kazandırmaktadır. Gömleklerin üstünde yer alan desen ve çizgi detaylı gömlek modelleri tercih edilmelidir. Pamuk kumaşlı, kesen, çeşitli desen ve renkteki erkek gömlekleri ile bay moda dünyası zengin bir içerik sunmaktadır.

 

 Erkek Gömleklerinde Doğru Kumaş Seçimi

 

 Erkek gömleklerini alırken, yüzde yüz pamuklu kumaşla üretilmiş ürünleri almak önemlidir. Pamuk doğal bir elyaftır. Bu durumda cildin nefes almasına imkân tanımaktadır. Gömleğin üretildiği kumaş yüzde yüz pamuk değil ve karışık ise, sentetik oranının pamuk oranının üçte birini geçmemesi gerekmektedir. Kış mevsiminde daha ağır pamuklu kumaşlar tercih edilirken, yazın keten ile karışık pamuklular, hafif pamuklular veya pamuk ile karışmış ipekli kumaşlar tercih edilmelidir.

 

 Klasik gömlek de ısrar eden erkekler pamuklu kumaştan vazgeçmemelidir. Iplik numaralarına göre pamuklu kumaşların kaliteleri ile değerlendirilmektedir. Daha kaliteli olan ince elyaflar ile iplik numarasının yükselmesi ifade edilmektedir. Yeni bir kalıp veya yaka deneyen kişiler, prova etmeden ürünü satın almamalıdır. Yaka düğmesi kapatıldığında gömlek ile boyun arasında bir parmak girecek boşluk kalması önemlidir. Satın almak için tıklayınız: https://www.wessi.com/erkek-gomlek

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum