Abant Gölündeki Ev Kimin, Hiç Şaşırmayacaksınız

Abant Gölündeki Ev Kimin ve evin kullanım amacı nedir işte tüm sorularınızın detaylarını burada paylaşıyoruz.

Göl etrafında konumlanmış olan ev göl gezisi gerçekleştiren pek çok insanın ilgisini ve dikkatini üzerine çekmeyi başaracak bir potansiyele sahip hale gelmiştir. Bununla birlikte bu evin kime ait olduğu sorusu da insanların aklında yer edinmeye devam etmekte. Ama bilmelisiniz ki göl etrafında kendisine yer bulmuş olan bu ev göl etrafında bulunan tek yapı olarak kendisini göstermeyi başarıyor.

Bu gölün hemen kıyısında yer almakta olan v aslında tamamen devlete ait olan bir yapıdır ve konuk evi olarak hizmet vermektedir. Orman Bakanlığı bünyesine dahil olan bu yapı bir bakıma özel bir misafirhane olarak hizmet veriyor. Bu misafirhane içerisinde özel yetkili olan üst düzey devlet yöneticilerinin konaklayabildikleri bilinmektedir.

Abant Gölü

Abant Gölü

Bolu şehrinin otuz beş kilometre güney batı tarafında konuşlanmış olan Abant Gölü 1350 metre yükseklikte bulunmaktadır. 125 metre karelik bir alanı kapsayan bu göl aslında bir heyelan set gölü olarak bilinmektedir. Suları tatlı olan bu gölün en derin noktası on sekiz metre derinliğe ulaşabilmektedir.

Abant Gölü çevresinde karaca, tavşan, yaban domuzu, ayı, keklik, tilki ve yaban ördeği gibi hayvanlar yaşama alanı bulmuştur. Bununla birlikte ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından misafirlerini oldukça güzel bir doğal yaşam alanı beklemekte ve turist sayısı olarak da epey gelişmiş bir yapıya sahip olmaktadır.

yorum Yap