Abdulselam Dalmış, Zuleyka Rivera’yı giydiriyor!

Abdulselam Dalmış, Zuleyka Rivera’yı giydiriyor!

Abdulselam Dalmış, Zuleyka Rivera’yı giydiriyor!
19 Ekim 2019 - 13:46

Abdulselam Dalmış, Zuleyka Rivera’yı giydiriyor!
İçerde, Çukur, Kanatsız Kuşlar gibi birçok dizinin oyuncularıyla ünlü şarkıcıları da giydiren Türk modacı Abdulselam Dalmış, Rimena markasıyla adını dünyaya duyurdu. Dalmış şimdi de Amerikalı model Zuleyka Rivera, Gabriela Jirackova, Bulgaristanlı şarkıcı Preslava ve Andrea gibi isimlere kıyafet tasarlıyor.
Genç modacı Abdulselam Dalmış tasarım ve çizimlerine daha 15 yaşına bile gelmemişken başlıyor. Evde bulduğu eşyaları gizlice odasına alan ve ufacık dokunuşlar yaparak değiştiren modacı geçmişten gelen tecrübesine güveniyor. Yaşı ilerledikçe profesyonelleşen modacı, her geçen gün üzerine biraz daha katıyor ve moda çevrelerini şaşırtmayı başarıyor.
Abdulselam Dalmış, Amerika ve Avrupa’da katıldığı sana festivalleri ile kendisini geliştiriyor. Büyük tasarımcılardan ders alan ve kendi projelerini onlarla paylaşma imkânı yakalayan modacı fütürist ve retro kıyafetler ile ilgi odağı olmayı başarıyor. Yurtdışında katıldığı etkinlikler sonunda birçok model ve şarkıcı tarafından iş teklifi alan modacı, Türk tasarımlarına olan güvenin arttığını söylüyor. 
Rimena Giyim İle Pazara Açılıyor
Amerikalı ünlü manken Zuleyka Rivera, Çekya’lı model Gabriela Jirackova, yeni nesil Bulgar şarkıcı Andrea ile Preslava ve ülkemizden Çağla Şıkel, hem iş hem de özel hayatlarındaki giyimlerini Dalmış’a bırakıyor. Yeni kurduğu Rimena markası ile kendisine yol çizen modacı, global moda eleştirmenleri tarafından geleceğin en başarılı modacıları arasında gösteriliyor.
Çalışkan modacı, sokak defileleri ile de hayran sayısını arttırıyor. Özellikle topluma açık alanlarda düzenlediği defileler büyük ses getiriyor. Bir müddet ülkedeki defilelere ara vereceklerini açıklayan ünlü tasarımcı, Sofya’da düzenleyeceği kapsamlı defile ile Avrupa pazarına girmeyi hedefliyor. En büyük hedefinin yerli tasarım ve yerli üretim ile ülkesine hizmet etmek olduğunu belirten Dalmış, doğru adımlar atıyor. 
Azim ve Başarı Ödülleri Getiriyor
Özgün tasarımlara ve yeni girişimcilere büyük ihtiyaç duyulan moda sektöründe başarısı herkesin gözüne çarpan Abdulselam Dalmış, uluslararası kurumların ödülleri ile moral buluyor. İngiltere’den “En iyi girişimci”, Bosna Hersek’ten “Kültürel Tasarım”, Barcelona’dan “Yılın Tasarımcısı” ödüllerini alan Abdulselam Dalmış, artık bir marka olarak görülüyor. Dalmış ve ekibi tarafından derlenen Rimena koleksiyonları da sanat eseri kadar itibar görüyor. 
Ülkemizin kültürü ile filizlenen yaratıcı kişiliğini eğitimi ve çalışması ile geliştiren Dalmış, batı ve doğu kültürlerini de sentezliyor. Avrupa tasarımlarını Türk kültürüne uyarlıyor ve Türk kültürünün geleneksel kıyafetlerini Avrupalı hale getiriyor. Her kültürün kendisinden bir parça bulduğu nadide eserler, Avrupa piyasasını sallayacak gibi görünüyor.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum