"Ak ve kara troller" çıkışıyla gündem olan Ercüment Ovalı, Twitter hesabını kapattı

23 Nisan'da üzerinde çalışma yaptıkları ilaca ait bir müjde vereceğini duyuran Prof.

"Ak ve kara troller" çıkışıyla gündem olan Ercüment Ovalı, Twitter hesabını kapattı

23 Nisan'da üzerinde çalışma yaptıkları ilaca ait bir müjde vereceğini duyuran Prof.

20 Mayıs 2020 - 20:54

23 Nisan'da üzerinde çalışma yaptıkları ilaca ait bir müjde vereceğini duyuran Prof. Dr. Ercüment Ovalı, piyasada bulunan bir ilaca müteveccih söyleme yapınca kamuoyunun tepkisine sürüklemişti.

BAKAN KOCA SERT BİR DİLLE TENKİT ETMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Koronavirüs Bilim Heyeti buluşması sonrasında yaptığı söylemede Ercüment Ovalı için "Sosyal medya üzerinden insanların umudu ile oynanamaz. İnsanlığa verimli çalışma yapan herkes bizim için bedellidir. Araştırma ve çalışmaların nasıl yapıldığı da emindir. 23 Mart'ta bizim çağrımıza yanıt verilebilirdi. İlaç ve aşı işi hem ulusal hem stratejik bir iştir. Sosyal medya üzerinden yapılmaz. Beynelmilel işletmenin ilacı böyle umutlar harcanarak ifade edilemez" ifadelerini kullanmıştı.

"AK VE KARA TROLLERE YENİ İŞ KAPISI"

Koronavirüs salgını ile topyekün gayret ettiğimiz bu günlerde gözlerin çevrildiği adlardan biri olan Ercüment Ovalı, dün sosyal medya hesabından bir söyleme daha yaptı. Söylemesinde "Aşı çalışmamız 1. basamak testlerini geçti" diyen Ovalı, "Müjde ak ve kara trollere yeni iş kapısı, hadi tenkit etin" biçiminde bir ifade kullandı.

HESABINI KAPATTI

Kısa müddette sosyal medyanın gündemine oturan ve bazı kesimlerde tarafından sert bir dille tenkit etilen bu çıkış sonrası Ovalı, Twitter hesabını kapattı.

 Ak ve kara troller çıkışıyla gündem olan Ercüment Ovalı, Twitter hesabını kapattı

YORUMLAR

  • 0 Yorum