Annesinin 80 liralık pazar parasıyla spor salonuna yazılan genç sporcu dünya 4.'sü oldu

Denizli'de, 19 yaşındaki ulusal sporcu annesinden aldığı pazar alışverişi parasıyla spor salonuna yazıldı.

Annesinin 80 liralık pazar parasıyla spor salonuna yazılan genç sporcu dünya 4.'sü oldu

Denizli'de, 19 yaşındaki ulusal sporcu annesinden aldığı pazar alışverişi parasıyla spor salonuna yazıldı.

Annesinin 80 liralık pazar parasıyla spor salonuna yazılan genç sporcu dünya 4.'sü oldu
19 Temmuz 2020 - 08:29

Denizli'de, 19 yaşındaki ulusal sporcu annesinden aldığı pazar alışverişi parasıyla spor salonuna yazıldı. Burada kendini bilek güreşi dalında geliştiren genç sporcu, katıldığı bir yarışmada dünya 4.'sü oldu.

Singapur'da 5 yaşındaki oğlunu kafese kitleyip kaynar suyla öldüren anne ve babanın cezası kesildi
İmamoğlu, tenkitlere paylaştığı karikatürle cevap verdi: Kurban oliyim, hiç haberim yok
Son dakika: PYD/PKK elebaşı Salih Müslüm'ün yeğeni Dalya Mahmut Müslüm teslim oldu

80 LİRAYI ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN SALONA GİDEMEDİ

Denizli'nin Çardak ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki ulusal sporcu Mahmut Koç, bilek güreşi dalında elde ettiği galibiyetlerle isminden laf ettiriyor. Koç'un elde ettiği galibiyetlerin artta uyuyan öyküsü ise dinleyenleri hem donakaltıyor hem de yüceltiyor. Genç sporcu, 3 sene evvel kendini geliştirmek için bir spor salonuna yazılmak istedi. Ancak spor salonuna kayıt fiyatı olan 80 lirayı ödeyemediği için gidemedi.

ANNESİNDEN PAZAR PARASINI İSTEDİ

Ardından o gün pazar alışverişine giden annesi Nuray Koç'tan para istedi. Anne Koç ise oğlunu kırmayarak pazar parasını kendisine verdi. Annesinin verdiği parayla spor salonuna yazılan genci, alıştırmanı bilek güreşi yapmaya teşvik etti. O günden sonra kendisini bilek güreşi dalında geliştiren Koç, bugüne kadar elde ettiği pek çok şampiyonluğun yanında Romanya'da katıldığı bir yarışmada ise dünya 4.'sü oldu. Toplam 18 madalyası bulunan ulusal sporcunun niyeti ise Dünya Şampiyonu olmak.

"NİYETİM BÜYÜKLERDE DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK"

Romanya'da katıldığı müsabakada 18 şahıs arasından 4. olabilmeyi muvaffak olan ulusal sporcu Koç, tek amacının Türk Bayrağı'nı en iyi biçimde temsil ederek Dünya Şampiyonluğu kazanmak olduğunu kaydoldu. Koç, laflarını şu biçimde sürdürdü:

"Dostlarım spor salonuna gidiyordu, ben de özeniyordum. 3 yıl evvel benim de fazla param yoktu. Bir biçimde annemin pazar parasını aldım. Daha sonra spor salonuna yazıldım. Başladım, idmanlar, müsabakalar derken bugünlere geldik. İlk olarak Denizli'de ufak çaplı bir müsabakaya katıldım. Orada birincilik elde ettim. Ankara'ya Okullararası Türkiye Şampiyonası'na gittim. Orada bir şey yapamadım. Orada galibiyet elde edemediğim için daha da hırslandım. Daha sonra iki kere Türkiye Şampiyonu oldum. Daha sonra Avrupa, Dünya derken, dünya 4.'sü oldum. Şu an niyetim büyüklerde Dünya Şampiyonu olmak."

YORUMLAR

  • 0 Yorum