Avustralya’da Üniversite Neden Tercih Ediliyor?

Avustralya’da Üniversite Neden Tercih Ediliyor?

Avustralya’da Üniversite Neden Tercih Ediliyor?

Avustralya’da Üniversite Neden Tercih Ediliyor?

Avustralya’da Üniversite Neden Tercih Ediliyor?
24 Temmuz 2020 - 09:13


Ülkemizden kilometrelerce uzakta olan Avustralya’da üniversite eğitimi almak neden çok tercih ediliyor hiç merak ettiniz mi? Sizler için hazırladığımız bu harika yazıda Avustralya’nın neden öncelikli tercihler arasında yer aldığına daha yakından bir göz atacağız!

Okyanusya olarak belirtilen bölgede yer alan ve dünyanın 7 kıtasından bir tanesini oluşturan Avustralya coğrafyası oldukça ilgi çekicidir. Bu ülkenin ilgi çekici olmasında doğal yaşam, yaşam standartları ve eğitim kalitesi ciddi rol oynar. Eğitim kalitesinin dünyada hemen her ülke tarafından takdir edildiği Avustralya’da lisans eğitimi alırken farkı kendi gözlerinizle hissedebiliyorsunuz. Ancak henüz Avustralya’da eğitim almaya başlamamış bir öğrenci olarak neden Avustralya? sorusuna mantıklı cevaplar bulmanız gerekir. Gelin bu cevaplara hep birlikte yakından bir göz atalım!

Avustralya’da Üniversite Tercihinde Rol Oynayan Etkenler

Avustralya gibi dünyanın en önemli ülkelerinden bir tanesinde eğitim almak için nedenlerinizin oldukça farklı olabileceğini biliyoruz. Ancak öğrencileri cezbeden ve genel manada Avustralya’yı ön plana çıkaran nedenleri aşağıdaki şekilde sıralamak mümkündür.

Eğitim Dili

İngilizce ile eğitim yapan ve bu anlamda lisans öğrencilerinin dil seviyesinin iyi olmasını arzu eden Avustralya eğitim kurumlarında üniversite eğitimi alarak dil seviyenizi daha da geliştirebilirsiniz. Üstelik İngilizce bilenler için farklı bir dil öğrenmek zorunda kalmadan eğitim görmek çok avantajlı olur.

YÖK Denkliği

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en büyük endişelerinden bir tanesi eğitim kurumunun YÖK denkliği sunmamasıdır. Ancak Avustralya’da üniversite eğitimi alırken böyle bir problemle karşılaşmayacağınızı ifade etmek gerekir.

Dönem Kaybı Yok

Dünyanın çoğu ülkesinde okula başlamak için dönem aralarını beklemek gerekli olsa da Avustralya’da lisans eğitimi alırken 3 farklı dönem başında okula kayıt yaptırabilirsiniz. Bu sayede dönem kaybı yaşamanız söz konusu olmaz.

Kısa Sürede Vize

Avustralya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere sadece 48 saat içerisinde vize verildiğini biliyor muydunuz? Öğrenciyi çok önemseyen bu ülkede gereksiz bürokrasi yoktur.

Çalışma Hakkı

Avustralya’da eğitim aldıktan sonra öğrencilere 2 yıllık çalışma ve oturum izni verilir. Öğrenciler bu sürede vatandaşlık için de başvuru yapma şansına sahip olur.

https://www.realegitim.com/avustralyada-universite/

YORUMLAR

  • 0 Yorum