Banka Uzman Yardımcısı Maaşları

Banka Uzman Yardımcısı Maaşları

Banka Uzman Yardımcısı Maaşları
23 Aralık 2019 - 17:45

Günümüzde banka sayısı arttıkça bankalar için uzman yardımcısı kontenjanı da artıyor. Haliyle birçok banka, yeni açılan şube ve merkezlerine banka uzman yardımcısıalımı için iş ilanında bulunuyor. Bu kontenjana uygun adaylar ise banka uzman yardımcılığı maaşları ne kadar diye soruyor. Bu yazımızda, konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Banka Uzman Yardımcısı Nedir?

Banka uzman yardımcılığı, bankalarda yer alan üst düzey pozisyonlardan birisidir. Bu kontenjana atanan kişiler daha öncesinde zorlu bir sınav sürecinden geçerler ve mülakata katılırlar. Bu nedenle banka uzman yardımcısı olmak oldukça gayret isteyen bir alandır. Bu alana atanan uzman yardımcılarının yabancı dil seviyeleri ise oldukça iyidir. Bu nedenle genel olarak uluslararası olark gerçekleştirilen etkinliklerde oldukça aktif rol oynarlar. Haliyle banka uzman yardımcılarının maaşları oldukça iyidir ve yıl içerisinde net maaş dışında ek gelirler de elde etmektedirler.

 

Banka uzman yardımcısının maaşları, bankalara göre değişiklik gösterir. Kimi banka 3 bin liranın altında başlangıç maaşı sunarken bazı bankalarda bu maaş 3 bin 500 liraya kadar yükselmektedir. Bu nedenle banka uzman yardımcılığı pozisyonunun net bir maaşı yoktur. Fakat maaşlar zaman içerisinde diğer üst düzey pozisyonlar gibi yüksek zamlar alırlar. Bu nedenle kısa bir süre içerisinde banka uzman yardımcısının maaşları 7 bin liraya kadar yükselebilir. Maaş artışını etkileyen faktörler arasında bireysel performanslar kuşkusuz ön plandadır. Bu nedenle çalışanın gösterdiği çabaya bağlı olarak maaşlar oldukça dolgun rakamlara ulaşabilir.

2019 Banka Uzman Yardımcısı Maaşları Ne Kadar?

Net bir maaş söyleyemeyiz fakat bazı bankalar 2019 uzman yardımcısı maaşları konusunda açıklamalarda bulunmuştur. Buna göre bazı bankalarda bu pozisyonun başlangıç maaşları şöyledir:

Ziraat Bankası: 3.200

Türkiye İş Bankası: 3.000

Vakıfbank: 3.120

Kuveyt Türk: 2.500

Halkbank: 2.900

Akbank: 3.000

Yapı Kredi: 2.800

Bu maaşların yanı sıra yıl içerisinde birden fazla çift maaş ve ek tazminat ödemeleri sayesinde fazladan gelir elde edilmektedir. Bankalar için uzman yardımcıları önemli bir pozisyona sahiptir ve bu nedenle maaşları da bu oranda yüksektir. İyi bir çalışma sonucu uzman yardımcıları toplamda aylık 10 bin lira kadar maaş elde edebilirler. Bu değer bankaya göre daha da artabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum