Başkan Büyükkılıç Ankara’ya Çıkarma Yaptı

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı BakanıAdil Karaismailoğlu ile ayrı ayrı görüşerek, 2021 yılı Kayseri yatırımlarını,hizmetlerini ve projelerini konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı MehmetÖzhaseki’yi ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, Tarım ve Orman Bakan YardımcısıAkif Özkaldı ile de bir araya geldi.

Kayseri’ye kazandırdığı birbirinden önemli proje vehizmetlerle 2020 yılının pandemiye rağmen yatırımlar yılı olmasını sağlayanBüyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2021 yılının da yatırımlaryılı olması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.2021 yılının ilk Ankara ziyaretini gerçekleştiren BaşkanBüyükkılıç, iki bakan, bir bakan yardımcısı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısıile görüştü.

MİLLET BAHÇELERİ, KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ

Başkent ziyaretinde şehrin önemli projeleri ile ilgiliçeşitli temaslarda bulunan Başkan Büyükkılıç, ilk olarak Çevre ve ŞehircilikBakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek, millet bahçeleri ve kentsel dönüşümprojeleriyle ilgili görüşme gerçekleştirdi.

BÜYÜKKILIÇ ULAŞIM KONUSUNU HER YÖNÜYLE BAKAN’A AKTARDI

Başkan Büyükkılıç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AdilKaraismailoğlu ile de bir araya gelerek, ulaşım alanında verilecek hizmetler veyatırımlar konusunu değerlendirdi. Kayserililerin daha kaliteli hizmet almasıiçin ulaşımı en verimli hale getirme gayretinde olan Büyükkılıç, AK Parti GenelBaşkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı ziyarette, kentin ulaşımıile ilgili tüm konuları her yönüyle Bakan Karaismailoğlu’na aktardı.

ÖZHASEKİ’Yİ DE ZİYARET ETTİ

Ankara’da Kayseri’nin projelerinin adeta takipçisi olan AKParti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi deAK Parti Genel Merkezi’ndeki makamında ziyaret eden Büyükkılıç, Kayseri’yiilgilendiren projeleri ele alırken, Özhaseki’ye desteklerinden dolayı teşekküretti.

BAŞKAN, TARIMA ÖZEL ÖNEM VERİYOR

Ayrıca tarım ve hayvancılığa da özel önem veren ve bu dönemtarıma daha çok destek verilmesi yönünde çalışmalar yapan Büyükkılıç, Tarım veOrman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ile de bir araya gelerek kentte tarımfaaliyetlerini geliştirmek adına yapılacak sulama projelerini masaya yatırdı.Ziyarette, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı HamdiElcuman da hazır bulundu. 

Göreve geldiği günden bu yana 16 ilçe belediyebaşkanı, teşkilatlar, milletvekilleri ve bakanlarla dayanışmayı sürdüren BaşkanBüyükkılıç, Ankara ziyaretinin çok verimli geçtiğini belirterek, “Her zamanolduğu gibi Bakanlarımız Sayın Murat Kurum ve Sayın Adil Karaismailoğlu ileTarım ve Orman Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı’ya, ayrıca hemşehrimiz SayınMehmet Özhaseki’ye bizlere göstermiş olduğu yakın ilgi, Kayseri’ye karşıpozitif tutumları ve projelerimize vermiş oldukları destekler için çok teşekkürediyorum” dedi.

yorum Yap