Başkan Büyükkılıç’ın Kısıtlama Mesaisi

Kayseri Büyükşehir BelediyeBaşkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kısıtlama günlerinde de mesaisini sürdürerek,Erenköy Mahallesi’ndeki bulvar çalışması ile Furkan Doğan Katlı Kavşağı vealtgeçit çalışmalarını denetledi.

Başkan Büyükkılıç, kısıtlamamesaisinde ilk olarak Erenköy Mahallesi’nde devam eden çalışmaları denetledi.Erciyes Bulvarı ile Şehit Komandolar Caddesi arasında devem eden ve TalasAtatürk Bulvarı’na bağlantı yapılarak 30 metre genişliğinde hizmete sunulacakbulvar çalışması hakkında bilgiler alan Başkan Büyükkılıç, kısıtlama günündeevde bulunan ve kendisine teşekkür eden vatandaşlar ile de sohbet etti.

Başkan Büyükkılıç, çalışmalarlailgili yaptığı açıklamada, yolun hayati öneme sahip olduğunu ifade ederek,şunları kaydetti: “Yol medeniyettir. Buradaki bulvar çalışmamız hayati önemtaşıyor. Erciyes Bulvarı dediğimiz, Erciyes dağımıza giden bulvarın, yarmanınhemen altından başlayıp Çay Bağlarından gelen ve Şehit Komandolar Caddesi’nibirleştiren 4 kilometrelik bir yol. Oradan da devam ediyor tekrar TalasBulvarı’na bağlanıyor. Böylece 5 kilometre civarındaki bir yolu hayatageçiriyoruz. Bu yolumuz da inşallah altyapısıyla, yüksek standardı ileçevresindeki güzellikleri ile bu sene itibariyle asfaltı da tamamlanıp hayatageçirilmiş olacak. Şehrimize bölgemize hayırlı uğurlu olsun diyorum, çok önemlibir ana arter. Hem mesafe açısından, hem de imarlı güzel bir yolun ortayaçıkması açısından. Bu arada, bu yolun yapımında bize yardımcı olan, anlayışlayaklaşan burada hak sahiplerine hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Yolmedeniyettir, bunun farkındalar. Yol güzelliktir, zenginliktir, gelişmedir.Emeği geçen çalışanlarımıza teşekkür ederim. Mazeretlere sığınmadan, sokağaçıkma kısıtlamalarını yasal çerçevede değerlendiriyoruz.”

FURKAN DOĞAN KATLI KAVŞAĞI VE ALT GEÇİT ÇALIŞMALARI

Furkan Doğan Katlı Kavşağı’ndayapılan çalışmaları da denetleyen Başkan Büyükkılıç, “İnsanların tabi ki ulaşımsorunlarını giderip, konforlarını arttırmak bizim asli görevimizdir. Bu anlayışiçerisinde çalışmalarımızı dürdürüyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde mazeretleresığınmadıklarını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, şöyle devam etti: “Katlı kavşakçalışmamızın hızla devam ettiğini görüyoruz, pandemi sürecinde mazeretleresığınmıyoruz. Durmak yok, çalışmaya devam diyoruz. Görüldüğü gibi perdebetonları da atılıyor. Cenab-ı Allah’ın izniyle de hava şartları müsait.İnsanların tabi ki ulaşım sorunlarını giderip, onların konforlarını arttırmakbizim asli görevimizdir. Bu anlayış içerisinde çalışmalarımızı dürdürüyoruz.Malumunuz, Talas’tan gelecek olan tramvayın ihalesini yaptık. Buradan da aynışekilde bu çalışmayı da yaptıktan sonra, gerek raylı sistem, gerek lastiktekerlekliler rahat bir şekilde, beklemeden, burada konvoy oluşturmadan kısasürede hizmet alacaklar ve yollarına devam edecekler. Aynı zamandaüniversitemizin girişinde yine Melikgazi Belediyemizle işbirliği içerisindeaskeriyemizle gerekli protokolü imzaladık. Oradan bir alternatif yol ile deyine Talas Bulvarımıza çıkmak suretiyle orada da bir rahatlama sağlayacağız.Kısacası Kayserimizin, bizi seven bize güvenen inanlarımızın konforunuarttırmak, buradaki yol hizmetlerinde, ulaşım hizmetlerinde onların he zamandaha huzurlu, daha güvenli bir ortamda hizmet almalarını sağlamak bizimgörevimizdir. Bizi seven, bize güvenen hemşehrilerimize minnet duyuyor,teşekkür ediyoruz.”

“ULAŞIM DOSTU BİR ÇALIŞMA”

Başkan Büyükkılıç, söz konusukatlı kavşak çalışmasının ulaşım dostu bir çalışma olduğunu vurgulayarak,“Altyapı koordinasyon merkezimiz ile işbirliği halinde gerek gaz, gerek su,gerek elektrik ve gerekse telekom hizmetleri ile ilgili koordinasyon içerisindeçalışmalarımız sürdürüyoruz. Hem raylı sistem hem de lastik tekerlekliaraçların hiçbirisini göz ardı etmeden, hepsinin daha verimli çalışmasınısağlayan ulaşım dostu bir çalışma bu. Kayseri’ye de bu yakışır” ifadelerinikullandı.

“MAZERETLERE SIĞINMIYORUZ. 5 MERKEZDE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

“Şu anda 5 merkezde bir çalışmasöz konusu, herhangi bir mazerete sığınmıyoruz. Kısıtlama kurallarını aslaihlal etmiyoruz. Bu süreçte, burada ulaşımdaki yoğunluğun hafta sonundakikısıtlamadan dolayı az olmasını fırsat biliyoruz. Bu manada fırsatçıyız” diyenBaşkan Büyükkılıç, vatandaşları doğrudan etkileyen ulaşım ve yol gibihizmetlerin bir an önce hayata geçirilmesi noktasında kararlı olduklarını dilegetirdi.

yorum Yap