Başkan Büyükkılıç’tan “Kayserispor” Açıklaması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,Süper Lig’in 25. Haftası’nda golsüz eşitlikle sonuçlanan HES KabloKayserispor-MKE Ankaragücü karşılaşmasında, Kayserispor’un golünün iptaledilmesine tepki göstererek, “Adeta çifte standart uygulamalar yapılıyor. Hakemkararları bizleri rahatsız ve huzursuz ediyor. Biz dayanışma içerisinde hepbirlikte sahip çıkarsak, takımımız da daha iyi noktalara taşınır. Bizi var ikenyok saymaya çalışanlar da mahcup olur, VAR olarak gelmeye başlar” dedi.

Süper Lig’in 25. Haftası’nda Kadir Has Stadyumu’nda HESKablo Kayserispor’un başkent temsilcisi MKE Ankaragücü ile 0-0 kaldığı maçıtribünden izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sarıkırmızılı takımın attığı golün Video Yardımcı Hakem (VAR) tarafından haksızşekilde iptal edildiğini belirtti.

Hakemlerin yaklaşımlarının şehri huzursuz ve rahatsızettiğini belirten Büyükkılıç, “Gönlümüzün arzu ettiği şekilde süreç devam etmeyebilir.Puan ve yer açısından daha yukarıyı arzu edebiliriz ama gözlemlediğimizhakemlerimizin yaklaşımları, VAR denilen ‘herkese var, bize yok’ mantığındakibakış açıları bizleri huzursuz etmeye, rahatsız etmeye başlıyor” dedi.

TFF VE MHK’YA SESLENDİ

Başkan Büyükkılıç, Türkiye Futbol Federasyonu ve MerkezHakem Kurulu’na seslenerek, “Burada bir alın teri, bir emek, Kayseri’nintemsili var. Kayseri’mizin bu hakkının korunması bağlamında çok değerliFederasyon başkanımızdan, MHK başkanımızdan Kayseri’nin göz ardı edilmemesibeklentisindeyiz. Ekstra bir beklenti değil, mağdur edilmeden, hakkınınkorunması bağlamında Kayseri’nin önemsenmesini bekliyoruz. Orta Anadolu’daparlayan yıldız olan şehrimizin takımının da haklarının korunması konusundadaha dikkatli olunmasını istiyoruz” diye konuştu.

“BİZİ VAR İKEN YOK SAYMAYA ÇALIŞANLAR DA MAHCUP OLUR”

HES Kablo Kayserispor Başkan Berna Gözbaşı ve yönetiminitebrik ve takdir eden Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ayrıca Berna hanıma, kıymetli başkanımıza takdirlerimiiletiyorum, hakikaten fedakârca ailesi ile birlikte bu alanda yaptığıçalışmalardan dolayı şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Başkanımızı,yönetimimizi ve oyuncularımızı da tebrik ediyorum. Üstelik şehrimizi temsileden bir hanımefendi edasıyla 21 kulüp içerisinde en çok konuşulan takım vekulüp olduk. Biz dayanışma içerisinde hep birlikte sahip çıkarsak, takımımız dadaha iyi noktalara taşınır. Bizi var iken yok saymaya çalışanlar da mahcupolur, var olarak gelmeye başlar. O kelimelerin ne manaya geldiğini anlatmayaçalışıyorum. Gözlemliyorum, adeta çifte standart mantığında uygulamalaryapılıyor. Bizlerin susması, bizlerin kurum ve kuruluşlar yıpratmama adına vesaygısından dolayı konuşmaması haksız olduğumuz, yok olduğumuz anlamına gelmez.Her platformda bunları bundan sonra dillendirmemiz gerektiği kanaatindeyim.”

yorum Yap