Bilişsel (Kognitif) Davranışçı Terapi

Bilişsel (Kognitif) Davranışçı Terapi

Editor: admin
25 Mart 2020 - 18:48

Bilişsel (Kognitif) Davranışçı Terapi Ankara ve İstanbul merkezleri ile psikiyatri kliniği olarak faaliyet gösteren Madalyon Psikiyatri Merkezi, bilişsel (kognitif) davranışçı terapi alanında hizmet veriyor. Yetişkin tedavi merkezi, çocuk ve ergen tedavi ile aile tedavi hizmetleriyle, 3 farklı merkezde hizmet sunuyor. Online Terapi ve Telefonla Terapi hizmetleriyle faaliyet gösteren Madalyon’a, madalyonklinik.com web sitesinden erişim sağlayabilirsiniz. Ayakta ve yatarak tedavi seçeneklerinin yanı sıra muayene, tanı ve terapi hizmetleriyle Ankara ve İstanbul’da psikiyatri çalışmaları sunulmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle değiştirilmesi gereken davranışların belirlenmesi ve kişinin bu davranışları keşfetmesi sağlanır. Davranış uygulamalı terapiler, düşünce kalıplarının dönüştürülmesi ve öğrenilerek yapılan olumsuz davranışların tamamen ortadan kaldırılması için uygulanır. Bilişsel (kognitif) davranışçı terapi uygulaması esasen, kişinin özünde bulunan gerçek inanışın pekiştirilmesi temeline dayanır. Terapi, yanlış ve olumsuz olan ve başkalarından öğrenilerek yapılan davranışların fark edilerek düzeltilmesini amaçlar. Madalyon Psikiyatri Merkezi, terapi çalışmaları ile hem çocukluk ve erken yaşlarda tedavi hem yetişkin terapi uygulamaları ile köklü davranış modüllerinin değiştirilmesinde, etkili ve başarılı sağlık hizmetleri sunuyor.

Bilişsel/ Davranışçı Terapi Gerekli midir?

Kişilerin gerçekçi davranışlar sunması ve mutsuzluklarının tamamen kaldırılması için bilişsel (kognitif) davranışçı terapi gereklidir. Bu terapi, mutsuzluğa neden olan ve öğrenilerek uygulanan davranışların yok edilmesini ve kişinin kendi düşünce kalıplarına kavuşması, kendine özgün davranışlar sağlaması için uygulanır. Kognitif davranışçı terapi, kişilerin doğrudan ve doğal olarak vermediği tepkilerin, öğrenilerek verildiği düşüncesiyle uygulanır. Etnik kimlik, coğrafi bölge ve sosyal yaşam gibi faktörlere bağlı olarak kişilerin yaşam sürecinde bir başkası veya başkalarından öğrenerek verdiği tepkilerin, tamamen düzeltilmesi sağlanır. Kognitif terapi, kişilerin kendileri olmaları ve hepsinden önemlisi mutlu olmaları için öğrenilen davranış ve tepkilerin değiştirilmesini sağlar. Terapinin gerekliliği ise kişilerin benlikleri, yaşamları ve kişisel- gerçekçi inanışlarıyla bütünleşmesini sağlar.

Madalyon Tedavi Merkezi

2005 yılında kurulan Ankara Kavaklıdere merkezi ile pek çok psikiyatri alanında hizmet veren klinik, İstanbul’daki iki şubesi ile etkin terapi hizmetleri sunuyor. Levent ve Suadiye İstanbul adreslerinde faaliyet gösteren Madalyon Psikiyatri Merkezi’ne web sayfasından erişim sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezlerinden iletişim sağlayarak, 7/24 randevu oluşturabilir, tanı ve tedavi merkezleri, terapi seansları için bilgi edinebilirsiniz. Online hizmetler dahilinde terapi seçeneklerinden yararlanabilir, bilişsel davranışçı terapi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Doktor Gülseren Budayıcıoğlu kuruculuğunda faaliyet gösteren Madalyon, 75 kişilik psikiyatrist ve psikolog kadrosu ile tanı, teşhis, terapi ve tedavi alanlarında profesyonel hizmetler sunuluyor. Emekli Sandığı ve Sosyal Sigortalar Kurumlarının yanı sıra çok sayıda anlaşmalı kurum ile geniş kapsamlı hizmet ağı sunuluyor. Madalyan Akademi Eğitim yayınları ve uzmanların yayınlarına web sitesinden erişim sağlayabilir, bilişsel davranışçı terapi alanında bilgi portalları ve terapi içerikleriyle alakalı bilgi edinebilirsiniz.

Bu haber 743 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum