Burak Yılmaz, Lille'den 1.75 milyon euro civarında maaş alacak

Burak Yılmaz, 2019/20 sezonunu Beşiktaş'ta bitirmesinin ardından Lille'in yolunu yakaladı.

Burak Yılmaz, Lille'den 1.75 milyon euro civarında maaş alacak

Burak Yılmaz, 2019/20 sezonunu Beşiktaş'ta bitirmesinin ardından Lille'in yolunu yakaladı.

Burak Yılmaz, Lille'den 1.75 milyon euro civarında maaş alacak
28 Temmuz 2020 - 04:40

Burak Yılmaz, 2019/20 sezonunu Beşiktaş'ta bitirmesinin ardından Lille'in yolunu yakaladı. Ulusal oyuncunun transferinde Lille Atletik Direktörü Luis Campos'un ehemmiyetli bir hisse sahibi olduğu söylenirken golcü adın Fransa'da alacağı ücret de netleşti.

Campos'un yakın alakası ve sunduğu proje ile Burak'ın, Beşiktaş'tan aldığı fiyatın çok daha azına başka bir deyişle; senelik 1.75 milyon euro etrafında bir sayıya Lille ile uyuştuğu öğrenildi.

LILLE'E CİDDİ KAZANÇLAR KAZANDIRDI

2017'de Lille'in atletik direktörü olan Luis Campos, Nicolas Pepe'yi Arsenal'e, Kévin Malcuit'i Napoli'ye Thiago Mendes'i Lyon'a sattı. Bu 3 oyuncuyu 28 milyon Euro'ya transfer edip 2 sene sonra 114 milyon Euro'ya satan Campos, Lille'e ciddi kazançlar kazandırdı.

Kariyerine teknik direktörlük ile başlayan Luis Campos bir kaç sene sonra bu görevine vazgeçti Ardından Manchester United'ta Ferguson ile çalışmaya başlayan Campos, Ronaldo'yu keşfetti. Kurduğu firmayla Mourinho'ya özel yazılımlar hazırladı ve oyuncu izledi.

ALİ BİLECEN İLE ÇALIŞIYOR

5 senelik süreçte Monaco ve Lille'de ucuza alıp parlayan yıldızların satışından 400 milyon euro gibi bir sayıdan daha fazla bonservis değeri kazandırdı. Portekizli futbol adamı Luis Campos, Türkiye pazarına 3 sene evvel Fransa'da yaşayan Türk menajer Ali Bilecan ile girdi ve işbirliğini hali hazırda sürdürüyor.

ZEKİ VE YUSUF'U DA TRANSFER ETMİŞTİ

Campos, ilk olarak 2 sene evvel TFF 1. Lig'de İstanbulspor'da oynayan Zeki Çelik'i 2 milyon euro bonservis değeri ile Lille'e transfer etti. Daha sonra Yusuf Yazıcı'yı 17 milyon euro bonservis değeri ile Trabzonspor'dan kadrolarına kattı.

Galatasaray ile kontratı sona eren Mustafa Kapı ile de laf kesen Lille, bu oyuncu için 300 bin euro yetiştirme değeri ödeyerek futbolcuyu Ağustos ayının sonunda kadrosuna katacak.

"CAMPOS İLE SURAT SURATA GÖRÜŞTÜM"

Burak, geçtiğimiz günlerde Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Spor'a yaptığı söylemede Luis Campos ile surat surata görüştüğünü söyledi ve "Lille'in atletik direktörü Luis Campos ile surat surata görüştüm. Onunla konuştuktan sonra transfere karar verdim. Orada kardeşlerim Zeki ve Yusuf var. Yeni bir serüven olacak benim için. 35 yaşında üst seviye bir lige gidiyorum. Kendime inanıyorum. Ülkemi iyi biçimde temsil edeceğim. İki senelik kontrat imza attım. İki seneden sonra ne olur öğrenemiyorum. Yaşamımda ilk kez böyle bir serüvene çıkıyorum ve tamamen konsantre olmuş gidişattayım. Ben hazırım, rastgele bir çekincem yok" ifadelerini kullandı.

Hürriyet

Burak Yılmaz, Lille'den 1.75 milyon euro civarında maaş alacak

YORUMLAR

  • 0 Yorum