Büyükkılıç: “Üzerimize Ne Düşüyorsa Yapmaya Hazırız”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de sağlık hizmetlerinin ve çalışanlarının her zamandestekçisi olduklarını belirterek, “Üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.Bina yapılması gerekiyorsa bina, katkı sağlanması gerekiyorsa katkı, hattanöroloji uzmanına ihtiyaç varsa, ben de buradayım” dedi.

Kayseri Şehir Hastanesi’nde düzenlenentoplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra,Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar BakanıTaner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyalİşler Komisyonu Üyesi İsmail Tamer, AK Parti Kayseri İl Başkanı ŞabanÇopuroğlu, Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, İl EmniyetMüdürü Kamil Karabörk, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, KAYSO Başkanı MehmetBüyüksimitci, akademisyenler ve sağlık çalışanları katıldı.

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. İlhami Çelik, toplantının açılışında, hastanenin 5 Mayıs 2018’deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile açıldığını belirterek,katılımcılara hastane hakkında bilgiler verdi.Daha sonra kürsüye gelen BüyükşehirBelediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’mizdeki sağlık alt yapısıhepimizin gururu, bunun farkındayız. Sağlık alt yapımızı taçlandıran da SayınCumhurbaşkanımızın Kayseri’mize armağan ettiği bu gurur kaynağımız ŞehirHastanesi oldu. Kendilerine minnet duygularımızı iletiyoruz. Allah mahcupetmesin” dedi.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiile çalışmalara devam ettiklerini vurgulayan Büyükkılıç, “Bir doktor olmanıngetirisiyle özellikle sağlık alanındaki çalışmalara kayıtsız şartsız destekverdiğimizi, vereceğimizi beyan etmek istiyorum. Erciyes Üniversitesi TıpFakültesi gurur kaynağımızdır, dün de oradaydım, oradaki ilaç laboratuvarımızıyerinde incelemeler yaptım, değerli rektörümüzden aşı ile ilgili bilgileraldım. Kayseri olarak araştırma hastaneleri ve bu alanda yapılan çalışmalardaiyi bir noktada olduğumuzun farkındayız. Biz Kayseri’mizin olumlu yönleriyleanılmasının sevdalısıyız, Allah’a şükür olumsuz anılacak hiçbir tarafımız dayok. Şehrimiz ile hizmet edenlerimiz ile gurur duyuyoruz” diye konuştu.

ŞEHİR HASTANESİ’NE HASTA YAKINI MİSAFİRHANESİ TEMELİATILACAK

Başkan Büyükkılıç, Şehir Hastanesi’neHasta Yakını Misafirhanesi kazandıracaklarını da ifade ederek, sözlerini şöylesürdürdü: “Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi karşısına hasta yakınımisafirhanesinin temelini attık, hızla ilerliyor. Bir sosyal proje olarak buçalışmamızı yaptık. Bir dostumuz ‘Şehir Hastanesi’ne de yapalım’ deyince, bizde ‘bir tane de oraya da yaparız’ diyerek 2021 yılı projelerimiz arasına aldık,projemiz hazır, temelini atacağız, Şehir Hastanemizin hemen karşısında belediyehizmet alanına hasta yakını misafirhanemizi yapacağız. Bizim ecdadımız ayağıkırık leyleklere yuvalar yapmış, vakıflar kurmuş, biz böyle bir felsefeninsahibiyiz.”

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDA OLDUK

Büyükkılıç, Pandemi döneminde belediyelerolarak neler yaptıklarını da sıraladı:

“Burada fiziki koşulları iyileştirme,konforunu artırma, acilimize direk ulaşım sağlama konusunda yaptığımız birkavşak düzenlemesi ve yol çalışmamızı hizmete açtık, hayırlı uğurlu olsun.Maske üretimi konusunda, kolonya üretimi, ortam ve el dezenfektanı üretimikonusunda yaptığımız çalışmaları kamuoyu ile paylaştık. Sağlık çalışanlarımızadestek vermek amacıyla, onlara sahip çıkma konusunda ulaşımda sınırsız destekverdik. Ulaşıma her ay sübvanse edip, 20 milyon TL destek veriyor, Pandemidöneminde ayakta yolcu almayarak fedakârlığın zirvesine çıkan anlayışınsahibiyiz. Pandemi sürecini en iyi yönetmesi gereken, bilen insanlardan birisiolma durumundaydık. Çocuklarımızı, gençlerimize yönelik uzaktan eğitim ve sporçalışmaları ile keyiflendirme gayreti gösterdik. Belediyelerimizle dayanışmaiçerisinde kamu kurum kuruluşlarımızın filyasyon çalışmalarında araç, gereç,personel anlamında ne istiyorlarsa kayıtsız şartsız hayata geçirdik. Uyumkültürünün en güzel örneklerini sağladık. Bizim şehrimizin özelliği hepbirlikte dayanışma içerisinde hizmet etmeyi bir ibadet bilmektir. 30’a yakınsağlık kuruluşu ile alt yapısı olan bu şehirde ‘ne yapsak az’ derken, inşallahgüzel hizmetleri taçlandıracak yeni çalışmaların da müjdesini bekliyoruz, bukonuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Binayapılması gerekiyorsa bina, katkı sağlanması gerekiyorsa katkı, nörolojiuzmanına ihtiyaç varsa, ben de buradayım. Her türlü çalışmalarda biz de varız.”

AK Parti Kayseri Milletvekili, Sağlık,Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi İsmail Tamer de konuşmasındazorluklar içerisinde, özellikle Pandemi döneminde insanüstü kuvvetle çalışansağlık çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür etti.

TANER YILDIZ YENİ TIP FAKÜLTESİ İLE İLGİLİ BİLGİLERVERDİ

Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı,AK Parti Kayseri milletvekili Taner Yıldız, “Sağlık Bilimleri Üniversitesi TıpFakültesi’nde özelikle doktor olan Memduh başkanımızın, doktor olan İsmailabimizin büyük gayretleri var. Benim de YÖK Başkanı Sayın Yekta hocamızla,Sağlık Bilimleri Üniversitesi rektörü değerli abimiz Cevdet bey veCumhurbaşkanımızla bu konuyu, bütün milletvekili ve bakan arkadaşlarımızlagörüştük. Çünkü burada Sağlık Bilimleri Üniversitesinde kadrosu olanhocalarımız var, Sağlık Bakanlığı’nda kadrosu olan hocalarımız var. İsmi neolursa olsun Kayseri’nin bir tıp fakültesine ihtiyacı olduğunu anlıyoruz. TıpFakültesi’nin, 1625 yataklı Şehir Hastanemizdeki Sağlık BilimleriÜniversitesinde mi, yoksa Kayseri Üniversitesinde mi yoksa başka bir isimle miolacağını zaman gösterecek, bizler çabalıyoruz. Tıp fakültesi öğrencisininsayısının artırılmasına gayret gösteriyoruz. Vakıf üniversitelerimizden NuhNaci Yazgan Üniversitesi de Tıp Fakültemizin resmi kurulma hakkını aldı, fiilende o da kurulmuş olur, Kayserimizin kazancıdır” diye konuştu.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın da Pandemisürecinde rehavete kapılmamak gerektiğini, maske, mesafe ve temizlik kuralınınolmazsa olmaz olduğunu, aynı kararlılıkla devam edilmesini söyledi. ValiGünaydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rüya projesi ŞehirHastaneleri’nin Tıp Fakültesi’nin alt yapı ve akademik kadro ile fizikişartların hazır olduğunu ifade etti.

yorum Yap