Büyükkılıç’a AK Gençlerden Coşkulu Karşılama

 Kadir Has Kongre Merkezi’nde gerçekleşen AK Parti KayseriGençlik Kolları 6. Olağan Genel Kurulu’na Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu GenelBaşkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayserimilletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, AK Parti İl Başkanı ŞabanÇopuroğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti GençlikKolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Kayseri Gençlik Kolları BaşkanıFurkan Mert Şimşek ve partililer katıldı.

‘KAYSERİ SENİNLE GURUR DUYUYOR’ SLOGANLARI

Büyükkılıç’ı AK gençler meşale ile kapıda karşılarken,korona virüs tedbirlerinin üst düzeyde uygulandığı toplantı, coşkuyla yapıldı.Genel Kurul’da konuşma yapmak için gençlerin ‘Kayseri seninle gurur duyuyor’ sloganları ve alkışları ile kürsüyegelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Arkasına bakmadan kimvar dediğimizde adeta koşan ve her zaman bizlerin yanında olan sevgiligençlerimiz, her birinizin alnından öpüyorum. Bugün eğer biz buralardan sizlerelayık olma yolunda hizmet ediyor bu çalışmaları yapıyorsak bu gençlikkollarımız, kadın kollarımız sayesindedir” dedi.

Kayseri’yi daha iyi noktalara taşımak için gayretgösterdiklerini vurgulayan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Elbettebizler de sizlere layık olma yolunda Ankara’da değerli milletvekillerimiz,bakanlarımız ve hükümetimiz ile Kayseri’de teşkilatlarımızla el ele vermeksuretiyle belediye başkanları olarak bizler Kayserimizi daha iyi noktalarataşımak, siz gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak, büyüklerimize layıkolmak, hanım kardeşlerimize ve sevgili çocuklarımıza uygun projeler ile her birkesimi göz ardı etmeden hizmet etme yolunda sizlere layık olmak içinçalışacağımız buradan paylaşmak istiyorum. Allah’a şükürler olsun pandemidöneminde olmamıza rağmen mazeretlere sığınmadan, el ele vermek suretiylesizlere layık olma yolunda, şehrimize, ay yıldızlı Türk bayrağımıza,vatanımıza, milletimize, devletimize layık olma yolunda çalışmalarımızısürdürdüğümüz, hiçbir zaman mazeretlere sığınmadığımızı belirtmek istiyorum. Buanlamda çok şükür Kayseri’de birlik beraberlik, içerisinde iyi bir noktadaolduk.  Elbette gençlerimiz beklentiiçerisinde, onlara layık olacak projeleri hak ediyor, biz de o yönde gayretgösteriyoruz.”

“BİZLERE RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE ONUN YOL ARKADAŞLARI OLMAK YETER DEARTAR”

Başkan Büyükkılıç, kültürel alanda, sportif alanda, turizmalanında, eğitim alanında, şehre yakışan imarlaşma alanında hizmetlerverildiğini belirterek, “İnşallah yapacağımız ve yapacak olduğumuz çalışmalarile başta Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi olmak üzere şehrimizi daha iyinoktaya taşıyacağımızı buradan belirtmek istiyorum. Projelerimiz ile adetainşallah her zaman olduğu gibi Kayseri’nin adından Türkiye’de söz ettirmekistediğimizi buradan belirtmek istiyorum. Sevgili gençlerimiz sizlerindonanımlı, eğitimli olması, birkaç tane yabancı dile bilen anlayış içerisindeçalışmalarını sürdürmesi, mevcut bulunduğu alana layık olacak şekilde eğitimlive donanımlı olması bizim olmazsa olmazımızdır. Bizlere Recep Tayyip Erdoğan veonun yol arkadaşları olmak yeter de artar. Kayserimizden her zaman olumluolarak söz ettirdik, geleceğe taşıdık. İnşallah sayın genel başkanımız veCumhurbaşkanımıza layık olacak şekilde en güzel noktalara, her aşamada taşımakümidi ve temennisiyle yapılan kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”diye konuştu.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de yaptığı konuşmada gençliğinden beriaktif siyaset içerisinde olduğunu, aynı çizgide ömrünü tüketmeye devamedeceğini söyledi. Özhaseki, “Bizim partimiz sıradan bir parti değil. Bizim birdavamız var, bir derdimiz var. Bizim liderimiz de sıradan bir lider değil, oçocukluğundan, gençliğinden beri bir davaya inanmış, o dava uğruna gecesinigündüzüne katmış, canını hiçe saymış, hala bu yaşında da çalışmaya devamediyor. O bizim elimizi açtığımızdaki dualarımız, o bizim secdeyevardığımızdaki gözyaşımız, Allah ona uzun ömürler versin, bize de yolarkadaşlığı yapma şerefini devam ettirsin inşallah” diye konuştu.

MERT, GÜVEN TAZELEDİ

Büyükkılıç, ayrıca güven tazeleyerek yeniden göreve gelen AKParti Kayseri Gençlik Kolları Başkanı Furkan Mert Şimşek’i ve yönetimini tebriketti.

yorum Yap