Büyükkılıç’tan “56,2 Milyon TL Değerinde Atıksu Arıtma Tesisi” Açıklaması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, 2020 yılında kent genelinde 27,5 milyon TL değerinde 8 adetatıksu arıtma tesisini işletmeye aldıklarını belirterek, 2021 yılında ise 28,7milyon TL değerinde 11 adet tesisin işletmeye alınmasını planladıklarınıaçıkladı.

Başkan Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığıaçıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ)Genel Müdürlüğü’nün önemli çevre yatırımlarıyla birçok yeni projeye imzaattığını söyledi.

Başkan Büyükkılıç, ”Başarılı altyapıçalışmaları ile adından söz ettiren KASKİ Genel Müdürlüğümüz, 2020 yılındaKayseri genelinde 8 adet 27,5 milyon TL değerinde atıksu arıtma tesisiniişletmeye aldı. İlçelerimize yapılan tesislerin 2’si ileri biyolojik, 6’sı isebiyolojik atıksu arıtma tesisidir. KASKİ’miz bu önemli yatırımlara 2021 yılındada devam edecek. Bu kapsamda, yıl içerisinde tamamlanması planlanan 11 adetyeni tesisimiz bulunmaktadır. Bunun 3’ü ileri biyolojik, 8’i ise biyolojikatıksu  arıtma tesisi olacak. Tesislerin maliyeti ise 28,7 milyon TL’dir.2020 ve 2021 yılında, atıksu arıtma tesislerimize toplamda 56,2 milyon TLyatırım yapmış olacağız” diye konuştu.

Büyükkılıç, KASKİ Genel Müdürlüğü’nün,merkez ve ilçelerin tamamında çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini ifade etti.

yorum Yap