Büyükşehir Ekipleri, Karla Mücadele için Teyakkuzda

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile KırsalHizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, merkez ve 16 ilçe olmaküzere 7 noktada kar yağışına karşı önlemlerini aldı.

Teyakkuz halinde karla mücadele çalışmalarını sürdüren ekipler,Kocasinan, Melikgazi, Hacılar, İncesu ve Felahiye’de, Tomarza ekibi; Tomarza,Bünyan, Talas’ta, Sarıoğlan ekibi; Sarıoğlan, Akkışla, Özvatan’da, Pınarbaşıekibi Pınarbaşı’nda, Sarız ekibi; Sarız’da, Develi ekibi; Develi veYeşilhisar’da, Yahyalı ekibi de Yahyalı’da olmak üzere 7 noktada karla mücadeleçalışması yapıyor.

Merkezde ise çalışma görev alanı dâhilinde 450 kilometrelikyol ağında 38 adet kar küreme ve tuz serici, 5 adet greyder, 6 adet yükleyicikepçe, 8 adet kazıcı ve yükleyici kepçe, 1 adet rotatif, 10 adet damperlikamyon, 9 adet personel taşıma olmak üzere 77 adet aracıyla 24 saat çalışmaesasına göre ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda ilçelerde şuana kadar ulaşıma kapalı yolbulunmazken, karla mücadele kapsamında bu yıl 18 bin kilometrelik yol ağındabin 120 mahalle yolunu ulaşıma açtı.

Merkez ve ilçeler olmak üzere toplam 125 araç ve 273personel ile çift vardiyalı olarak çalışan karla mücadele ekibi, kar yağışınınolumsuz etkilerini en aza indirmek ve yollarda trafik akışının açık olması içingece, gündüz mücadelesini sürdürecek.

KAYSERİ’DE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER

Öte yandan kar yağışı ile birlikte beyaz örtüyle kaplananşehir merkezinde kartpostallık görüntüler oluştu. Objektiflere yansıyankarelerde, bazı vatandaşlar kar altında yürümenin keyfini çıkarırken, bazıvatandaşlar da fotoğraf çekinerek bu anı ölümsüzleştirdi. Kente yağan karyağışı özellikle çiftçiler olmak üzere tüm vatandaşları mutlu etti.

yorum Yap