Büyükşehir, Tüm Kapalı Yolları Ulaşıma Açtı

Büyükşehir Belediyesi Kırsal HizmetlerDaire Başkanlığı ekipleri, yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle kapanan Akkışlailçesinde 7, Bünyan’da 26, Develi’de 43, Felahiye’de 6, Kocasinan’da 13,Özvatan’da 4, Pınarbaşı’da 50, Sarıoğlan’da 20, Sarız’da 36, Talas’ta 6,Yahyalı’da 9 ve Tomarza’da 32 olmak üzere toplam 251 mahalle yolu ulaşıma açtı.

Ayrıca kar yağışı ve tipi nedeniyleulaşımda yaşanan zorlukları giderebilmek amacıyla ekipler gece boyu çalışmayaparken, il genelinde kapalı kırsal mahalle yolu kalmadı. Büyükşehir ekipleritemizlik çalışmalarına devam ediyor.

BUGÜNE KADAR BİN 111 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Öte yandan bugüne kadar kar mücadelesiyapılan 8 bin 888 kilometrelik yol ağında bin 111 mahalle yolu ulaşıma açıldı.Kar yağışı ve tipi nedeniyle ekipler, ulaşımda zorlukları giderebilmek amacıylagece, gündüz demeden karla mücadele etmeye devam ediyor.

Merkez ve ilçeler olmak üzere 7 noktada,toplam 125 araç ve 273 personel ile çift vardiyalı olarak çalışan BüyükşehirBelediyesi’nin karla mücadele ekipleri, kar yağışının olumsuz etkilerini en azaindirmek ve yollarda trafik akışının açık olması için mücadele ediyor.

yorum Yap