Büyükşehir’den Hem Üreticiye Hem de İhtiyaç Sahiplerine Destek

Kayseri Büyükşehir BelediyeBaşkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, üreticinin ve ihtiyaç sahiplerinin dertleriyleyakından ilgilendiklerini belirterek, patates üreticilerinden alacakları binton patatesi ihtiyaç sahiplerine dağıtacaklarını açıkladı.

Başkan Büyükkılıç, yaptığıaçıklamada, Büyükşehir Belediyesi olarak gerek tarımsal alanda faaliyetgösterenleri desteklemeye gerekse ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmayürüttüklerini söyledi.

Bu kapsamda yem ve tohum desteğigibi tarım ve hayvancılığı destekleyen önemli çalışmaları hayatageçirdiklerini, ihtiyaç sahibi aileler için de sosyal yardımları devreyealdıklarını kaydeden Başkan Büyükkılıç, son dönemde patatesin talepdüşüklüğünden dolayı üreticinin elinde kaldığını gördüklerini ve bu sorunubirlik içerisinde çözmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesiolarak merkez ilçe belediyelerinin de katkısıyla bin ton patatesi baştaKayseri’deki üreticiler olmak üzere satın alacaklarını belirten BaşkanBüyükkılıç, “Patateste üretimin bir önceki yıla göre göre artmasına rağmenpandemi sürecinde yaşanan talep düşüklüğü stok miktarının yükselmesine nedenoldu. Biz de yerel yöneticiler olarak çiftçinin elinde kalan bin ton patatesisatın alacağız. Böylelikle hem üreticiye destek vereceğiz, hem de satınaldığımız patatesleri ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız” diye konuştu.

yorum Yap