Çallı Gıda Kimin?

Çallı Gıda Kimin ve Çallı Gıda kurucu sahibi kimdir işte detaylı bilgilendiriyoruz. Çallı Gıda haberleri sonrasında en çok sorulan soruların işte yanıtları.

Çallı Gıda elli yılı aşkın bir zamandır gıda pazarına farklı yollardan tedarikçilik yapmaktadır. 1965 senesi itibariyle Erenköy’de kurulmuş olan firmanın yönetim kurulunun başındaki isim ve aynı zamanda sahibi olan isim Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Harun Çallı’dır.

Çallı Gıda’nın iş sektörüne atıldığı zamandan bu güne kadar gelen zamana kadar bünyesi dahilinde Meysüt, Milkon ve Milay Süt markaları ve aynı zamanda bu markalarla birlikte üretimlerinin gerçekleştirilmekte olduğu tesisler bulunmaktadır. Şirket yakın zaman içerisinde SEK’in hisselerini de satın almak suretiyle o firmanın da sahibi olmayı başarmıştır.

Çallı Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çallı Kimdir?

10 Ocak 1966 senesinde İstanbul şehrinde doğmuş olan Harun Çallı orta öğretim eğitimini tamamlamasının ardından babası olan İlhan Çallı’nın yanında çıkar olarak çalışmaya başlamıştır. Meslek dahilinde çıraklıktan itibaren aşina olan Harun Çallı bu şekilde çalışma ve ticaret hayatına atılım sağlamıştır. Bu atlım ise onun hayatında bir dönüm noktası olacak ve başarı merdivenlerini tırmandığı o merdivenin ilk basamağını teşkil edecektir. Uzun yıllardır baba mesleği olan ticaret faaliyetlerini başarı ile yürütmekte olan Harun Çallı geçtiğimiz günlerde SEK markasını da kendi şirket grubu dahiline eklemeyi başarmış ve büyük bir ticari faaliyet açılımının yanı sıra üretim portföyüne de çok güzel bir enstrüman eklemeyi başarmıştır.

yorum Yap