Çin Takvimi, Rus Takvimi ve Japon Takvimiyle Bebek Cinsiyeti Nasıl Hesaplanır?

Çin Takvimi, Rus Takvimi ve Japon Takvimiyle Bebek Cinsiyeti Nasıl Hesaplanır?

Editor: admin
20 Mart 2020 - 16:07

Çin Takvimi, Rus Takvimi ve Japon Takvimiyle Bebek Cinsiyeti Nasıl Hesaplanır?

Bebeklere dair planlama yapan ebeveynlerin gebelik süreci öncesinde cinsiyete dair istekleri doğrultusunda harekete geçebileceklerdir. Bu süreç gebeliğin ilk haftalarında da öğrenilebilecek ve ailelerin bu konudaki merakları da büyük ölçüde giderilecektir. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan cinsiyet hesaplama konusunda Çin Takvimi, Rus Takvimi ve Japon Takvimi gibi unsurlara dair hesaplamalar da hayata geçirilmektedir.

Çin Takvimiyle Bebek Cinsiyeti Hesaplaması
Çin takvimi doğrultusunda cinsiyet hesaplaması yapmak için annenin yaşına ve anne adayının hamile kaldığı aya bakılmaktadır. Ancak bunun dışında ocak ve şubat aylarında doğanlar ile mart ayında doğan kişilerin farklı hesaplamaları olacaktır. Mart ayında doğanların yaşlarına 1 eklemeleri gerekecektir. Ocak ya da şubat aylarında doğanların ise 2 eklemeleri söz konusu olacaktır. Böylelikle gerekli hesaplamaların söz konusu olabilecektir. Çin takviminin başlangıç zamanında değişimler olacağından bu şekilde bir hesaplama durumu ortaya çıkacaktır. Öte yandan son olarak yaşın olduğu yıl doğulan aydan önce olması durumunda 2, o aydan sonra olması halinde ise 1 eklenerek gerekli hesaplamalar hayata geçirilecektir.

Japon Takvimiyle Bebek Cinsiyeti Hesaplaması
Bir tablo yaparak babanın doğduğu ayları ve annenin doğduğu ayları sıralamakla Japon Takvimiyle Bebek Cinsiyeti Hesaplaması yapılabilir. Bu tabloda her iki rakamın kesiştiği alanın tespit edilmesiyle beraber bebeğin cinsiyetini hesaplama sürecini tamamlayabileceklerdir. Burada var olan rakamla beraber belirtilen tabloda var olan çarpıya bağlı olarak gerekli ihtimaller değerlendirilebilecektir.

Rus Takvimiyle Bebek Cinsiyeti Hesaplaması
Rus takvimine göre cinsiyet hesaplama işlemleri; anne ile babanın doğum tarihleri ile beraber annenin son regl olduğu tarih baz alınarak hesaplanmaktadır. Tıpkı Çin takvimi gibi kesin sonuç veren bir hesaplama taktiği olarak Rus takvimi öne çıkmaktadır. Var olan bilgileri eksiksiz bir biçimde girerek, bebeğin hangi cinsiyette olacağına dair ihtimalleri edinebilmek mümkün olmaktadır. Anne ve babaların bebek heyecanıyla cinsiyetlerini erkenden öğrenmeleri açısından bu yöntemleri denemeleri halinde kesin sonuç alabildikleri söylenebilecektir. Bu yüzden ülkemizde de oldukça yaygın olarak tercih edilen bir metot olarak da kendini göstermektedir.
 

Bu haber 1546 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum