Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk diş hekimliği, diş hekimliğinin çocuk ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen uzmanlık dalıdır.

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk diş hekimliği, diş hekimliğinin çocuk ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen uzmanlık dalıdır.

Çocuk Diş Hekimliği
21 Aralık 2018 - 21:31

Yanızca çocuklara yönelik diş cerrahisi ve tedavi yöntemleri ile ilgilenen çocuk diş hekimliği, Pedodontist adı ile de bilinmektedir. Pedodontistler uzmanlık alanı olarak bebeklikten itibaren başlayarak 12 ve 14 yaşına güney escort devam eden çocukların dişlerinde görülen tüm diş sorunları ile ağız içi problemlerin çözümünde yardımcı olan uzman hekimlerdir.

Çocuk Diş Hekimliği Hizmetleri

Çocuk diş hekimleri bebek ve çocukların ağız ve diş yapısında oluşan tüm problemleri çözmek için diş tedavileri alanında hizmet vermektedir. Ayrıca, çocukları ve aileleri sağlıklı diş yapısı ile dengeli beslenme konusunda bilgilendirmek de yine çocuk diş hekimlerinin görevleri arasındadır. Çocuklara ve ebeveynlere ağız hijyeni ve diş bakımı konusunda bilgi vermek, dişlere flor uygulamak, çocuklarda oluşan ortodontik tedavilerde hizmet vermek çocuk diş hekimlerinin başlıca yaptığı tedavi türlerinden birisidir.

Koru Diş Kliniği Bursa ortodonti alanında özellikle, çapraşık dişlerin erken yaşta tedavi sürecinde düzeltilerek çocukların daha sağlıklı diş ve çene yapısıyla yetişmesi için tüm ebeveynlere ortodonti tedavisinin ertelenmemesini ve farkında olunmasını vurguladığını da belirtmek isteriz.

Çocuk Diş Hekimliğinde Uygulanan Tedaviler

Çocuk diş hekimliğinde en sık uygulanan tedavi yöntemlerinden birisi diş çekimidir. Çocuk diş hekimliğinde ayrıca çocuklarda görülen süt ve dişlerde görülen çürüklerin yok edilmesi, temizlenmesi ve dolgulanması işlemi için de farklı tedaviler uygulanmaktadır. Bunların yanı sıra pedodontistler çocukların diş yapısını korumak için ortodontik tedavi uygulamaları da yapmaktadır. Kanal tedavisi, diş yapısında görülen renk değişimleri ve plak temizleme işlemleri, kaza sebepleri ile diş kırıklarının tedavi aşamalarında çocuk diş hekimleri hizmet vermektedir.

Bursa’da yaşayan bireyler Koru Diş Bursa ortodonti ve diğer çocuk diş hekimliği için  Koru Diş Kliniği’ni tercih edebilir.

Çocuk Diş Hekimine İlk Ne Zaman Gidilmelidir?

Çocuk diş hekimlerine ilk olarak muayene amacı ve ilk süt dişinin görünür hale gelmesinden sonra başvurulması gerekmektedir. Çocuk diş hekimine başvurmak için bebek ya da çocuklarda diş probleminin olması beklenmemelidir. Bebeklerde ilk diş sürmesi gerçekleştikten sonra 6 ay ile 1 yaş aralığında mutlaka bir çocuk diş hekimine başvurmak ve gerekli kontrolleri yaptırmak gerekir. Daha sonra kontroller periyodik şekilde devam ettirilmelidir.

Klinikte pedodontistler hem çocuklara hem de ebeveynlere hizmet vererek, çocuk diş sağlığı için gerekli görülen tüm tedavi yöntemlerini uygulamaktadır. Bakım, kontrol ya da tedavi yöntemleri için kliniğimizin uzman pedodontistleri ile iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum