Çocuk Tenis Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocuk Tenis Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocuk Tenis Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
31 Ekim 2019 - 17:55

 

Her çocuk özeldir. Her tenis oyuncusu da farklıdır. Her tenis oyuncusunun farklı oyun stilleri vardır. Favori kort zeminleri farklıdır. ayak yapıları da benzersizdir. Bu nedenle, çocuğunuz için iyi bir çift tenis ayakkabısı yapabilecekleri ayırt etmek önemlidir. Çocuklarınızın oyunları için en iyi ayakkabıyı seçmek performanslarını arttırmalarına ve ayaklarının rahat etmesini sağlamak için önemlidir. Tenis çocukların vücutlarını geliştirmek için onları oldukça zorlamaktadır. Tenis oynarken sprint yaparlar, dururlar, koşarlar, kayarlar ve yan koşarlar. Bunların hepsini yapabilmek ve sağlıklı kalabilmelerini sağlamak için iyi bir çift çocuk tenis ayakkabısı kullanmaları önemlidir. Yastıklama, sağlamlık, dış taban gibi terimler kafanızın karışmasına sebep olabilir. Bu sebeple kafanız karışmadan doğru tenis ayakkabısını seçebilmek için rehberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

En İyi Çocuk Tenis Ayakkabısını Seçerken Düşünmeniz Gereken Noktalar

Tenis ayakkabısı tercihini yaparken üç temel nokta üzerinde düşünmelisiniz.

1. Oyun Alanı

Bu konuda her şey çocuk tenis ayakkabılarının dış tabanıyla ilgilidir. Tenis ayakkabısı .seçerken ideal olanı oynayacağınız kortun zeminine göre bir dış taban seçmelisiniz. Bunun sebebi toprak, çim ve sert kortların hepsinin farklı şekillerde işlemeleridir. Bu sebeple oyun stilleri ve tenis hareketleri değişmektedir. Her kort yüzeyinde en uygun seviyeyi koruyabilmek için kortun zemin yapısı hesap edilerek tasarlanmış bir tenis ayakkabısı giymek önemlidir.

2. Ayak Yapısı

Temel olan ayakkabıların oyuncunun ayağına tam olarak uyum sağlamasıdır. Her oyuncunun ayak yapısı kendine özeldir. Bazı oyuncuların ayak yapıları dar bazıların ki ise geniştir. Normal ayak yapısına sahip olan oyuncularda bulunmaktadır. Islak zemin testleri ile ayak yapınızı kolayca öğrenebilirsiniz.

3. Oyun Tarzı

Oyun stilleri de ayakkabı seçiminde önemli rol oynamaktadır. bazı oyun stilleri bileği destekleyen ayakkabılar gerektirirken bazıları ise bütün kortu turladıkları için koşularını rahat yapacakları ayakkabılara ihtiyaç duyarlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum