Çocuklara Sporu Sevdirin

Spor geçmişten günümüze her yaşta insanın ilgilenmesi gereken ve hem psikolojik hem de fiziksel sağlık için oldukça faydalı olan bir aktivitedir.

Çocuklara Sporu Sevdirin

Spor geçmişten günümüze her yaşta insanın ilgilenmesi gereken ve hem psikolojik hem de fiziksel sağlık için oldukça faydalı olan bir aktivitedir.

Çocuklara Sporu Sevdirin
11 Eylül 2019 - 09:36

 Ancak günümüz teknoloji çağında ise sporla ilgilenen çocukların sayısı oldukça az, özellikle gelişme çağındaki çocuklar üzerindeki etkilerinin önemine bu kadar değinirken gelişme çağındaki çocukların spor yapmaması oldukça kötü bir durum. Çünkü özellikle gelişme çağından itibaren yapılan profesyonel anlamda sporlar, çocukların başta eğitim ve sosyal yaşantısına katkıla bulunmakla birlikte ileri ki yaşantılarında da her konuda büyük faydalar sağlayabilir ve bunun yanında fiziksel gelişimlerine de oldukça önemli katkılar sağlayabilir. Ancak çocuklar için sporun önemi ne kadar vurgulanan bir konu olsa da günümüzde hala profesyonel anlamda spor yapan çocukların sayısı yeterli seviyelere ulaşmış değil. İşte bu noktada ise iş ebeveynlere düşüyor. Çünkü bilinçli ebeveyn modellerinin artması ile birlikte spor ve sağlıklı bir yaşamla tanışan çocukların sayısı da hızla artacaktır. Bu yüzden aileler daha fazla vakit kaybetmeden çocuklarını bir an önce sporla tanıştırmalı!

Spor Tercihlerini Kendileri Yapsınlar!

Spor faaliyetlerinin tümü fiziksel ve psikolojik gelişim için büyük etkilere sahiptir ve spor aktivitesi çocuklara belli başlı özelllikler ve faydalı davranışlar katar. Bu yüzden tercih edeceğiniz spor faaliyetini seçerken tercih şansını çocuklarınıza bırakın, bu durum hem çocukların tercih ettiği spor faaliyetine daha istekli katılmasını sağlarken bunun yanında bu alanda daha başarılı olmalarına da yardımcı olur. Sporun genel olarak faydalarına değinmek gerekirse de fiziksel açıdan çocuklar mükemmel bir kemik inşasına başlamış olur, daha sağlıklı bir vücuda sahip olup boy ve kilo dengesi yaşlarına uygun olarak ilerler ve çocuk yaşta karşılaşabileceği birçok hastalıktan örneğin obezite vb. uzak durur. Bu etkenlere daha onlarcasını saymak mümkün. Gelelim psikolojik olarak faydalarına, psikolojik katkılarından tartışmasız en büyüğü sporla tanışan çocuklar daha özgüven sahibi bireylere dönüşürler, çevresindeki insanlarla daha güçlü iletişim kurarlar, takım ruhu sayesinde sorumluluk sahibi olmayı öğrenirler, kendi başlarına karar vermeye başlarlar ve sosyal yaşantısında daha başarılı bireyler haline dönüşürler. Eğer tercih edeceğiniz spor faaliyeti basketbol ise size mükemmel bir haberimiz var. Bilindiği üzere basketbol alanında yüzlerce basketbol okulu mevcut, ancak bizim sizlere hem bu alanda yapmış olduğu başarılı işler hem profesyonel eğitim kadrosu hem de uzman eğitimleri ile önereceğimiz ilk basketbol okulu tabii ki Erman Kunter Akademi. 

Erman Kunter ile Gözünüz Arkada Kalmasın

Çocuklarını bir spor okuluna gönderen ebeveynlerin en çok endişe duyduğu konu çocuklarının adaptasyon süreçleri konusunda oluyor. Ancak Erman Kunter Akademi’de bu endişelere hiç gerek yok. Erman Kunter Akademi’nin alanında uzman eğitmenleri ve her yaş grubuna uygun özel sınıflarında çocuklarınız adaptasyon sürecini kolayca atlatacak ve basketbol konusunda mükemmel bir eğitim alacak. Siz de profesyonel bir basketbol okulu olan Erman Kunter Akademi ve basketbol okulu eğitim programları hakkında tüm detaylı bilgiye http://ermankunterakademi.com/ adlı internet adresinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum