Çocukları Spora Teşvik Edin

Günümüzde sporla ilgilenen çocukların sayısı oldukça az. Bu durumun arkasındaki en büyük neden ise teknoloji ve bunun beraberinde getirdiği hareketsiz yaşam.

Çocukları Spora Teşvik Edin

Günümüzde sporla ilgilenen çocukların sayısı oldukça az. Bu durumun arkasındaki en büyük neden ise teknoloji ve bunun beraberinde getirdiği hareketsiz yaşam.

Çocukları Spora Teşvik Edin
02 Eylül 2019 - 12:20

 Bu ve bunun gibi etkenlerle birlikte çocuklar henüz gelişme çağında hareketsiz bir yaşama bağımlı hale geliyor ve daha hayatlarının ilk dönemlerinde sağlıksız bir hayat için ilk adımı atıyorlar. Peki ne yapılmalı? Burada büyük sorumluluk ebeveynlere düşüyor, çocukların düzenli bir şekilde spor yapmaları ve sağlıklı bir birey olmaları büyük oranda ailelere bağlı.

Ancak ailelerin bu konuda ortaya attığı en büyük bahanelerden birsi çocuklarının sporu sevmediği, sporla ilgilenmek istemediği bahanesi oluyor. Peki bu durumda ne yapılmalı?  Çocuğunuzu spor yapmaya teşvik etmekte zorlanıyorsanız, evde biraz egzersiz yaparak ya da başka bir şekilde fiziksel olarak daha aktif hale gelerek bir örnek vermelisiniz.

Sporun Sağlık Açısından Faydaları

Araştırmalar, daha güçlü fiziksel aktiviteye katılan çocukların daha fazla kas ve daha az vücut yağına sahip olduğunu göstermiştir. Daha fazla yağsız kitleye sahip olduğumuzda, organizmanın daha fazla kalori yaktığını unutursak, fiziksel bir aktiviteye ve spora katılmanın aşırı kilolu olma riskini azaltma eğiliminde olması şaşırtıcı değildir.  Spor yapmanın kemik sağlığı üzerinde de olumlu bir etkisi olabilir. Uzun süre kuvvetli bir fiziksel aktivite yapmak, özellikle kızlar arasında kemik mineral yoğunluğunu artırabilir.  Sporun kardiyovasküler hastalıklar, obezite, osteoporoz, vb. Gibi birçok kronik hastalığı önlemenin mükemmel bir yolunu temsil ettiğini gördük, bu nedenle çocukluk çağında spora dahil olmak iyi sağlığı geliştirmek ve sürdürmek ve uzun ömürlülüğü arttırmak için kilit bir unsurdur.

Çocuğunuzu bir basketbol okulu ile tanıştırmaya ne dersiniz? Basketbol iyi bir takım sporu olmasının yanı sıra çocukların büyük kazanımlar elde edebileceği önemli bir spor dalıdır. Yukarıda saydığımız fiziksel faydaların yanı sıra çocuklar basketbol ile takım bilincine ve takım ruhuna sahip olurken, sorumluluk almayı, başkalarıyla ortak hareket etmeyi ve zor durumlarla baş etmeyi gibi önemli konularda deneyim kazabilecekler. Peki çocuklarınızı hangi basketbol okulu ile tanıştırmalısınız? Bizim basketbol okulu konusunda sizlere güvenle önerebileceğimiz isim Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu.

Profesyonel ve Deneyimli Bir Basketbol Okulu

Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu uzun yıllardır basketbol alanında hizmet veren ve bu alanda milyonlarca çocuğu basketbol ile tanıştırmış kaliteli bir okul. Uzman eğitmenleri ve her yaş grubuna uygun olarak özel hazırlanmış eğitim programı ile çocuklarınız basketbolun temellerini bu okulda atacak. Eğer çocuklarınızın iyi bir basketbol eğitimi almasını ve bu alanda kendisini en iyi şekilde geliştirmesini istiyorsanız Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu tam da aradığınız adres. Siz de Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu ve basketbol okulu programı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için http://galatasaraybahcelievler.com/basketbol-okulu-kursu/ adlı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum