Devlet Bahçeli: MHP bugün, dünden daha güçlüdür

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in 23'üncü vefat sene dönümü dolayısıyla yazılı söyleme yaptı.

Devlet Bahçeli: MHP bugün, dünden daha güçlüdür

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in 23'üncü vefat sene dönümü dolayısıyla yazılı söyleme yaptı.

Devlet Bahçeli: MHP bugün, dünden daha güçlüdür
03 Nisan 2020 - 20:07

Devlet Bahçeli: MHP bugün, dünden daha güçlüdür Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in 23'üncü vefat sene dönümü dolayısıyla yazılı söyleme yaptı. Bahçeli, Türkeş'i rahmet, minnet ve şükranla andığını belirterek, "Bugüne kadar her 4 Nisan günü merhum Başbuğumuzun aziz anısını mezarı başında Fatihalarla yâd etmiştik. Fakat bu seneki manevi misyonumuzu koronavirüs salgını sebebiyle yerine getirememenin kuşkusuz derin yeisini yaşıyoruz." dedi. Alparslan Türkeş'in yaktığı meşalenin sönmeyeceğini, yaptığı çağrıların asla silinmeyeceğini dile getiren Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi bugün dünden daha eforlu, daha gelişmiştir. Bu ilerleyiş ve serpilme hali aynı zamanda mübarek mazimizin yararı, fedakar gazilerimizin ve şehitlerimizin yeteneğidir. Fikriyatımız ve politik çabamız, aziz ulusumuzda ve mazlum gönüllerde hamdolsun karşılık bulmuştur. Ne mutlu bizlere ki, partimizin kurulduğu 1969’dan itibaren elde ettiğimiz birikim ve deneyimler bugünlerde geleceğin Türk yüzyıllarının inşa ve ihya müjdesi haline gelmiştir." ifadelerini kullandı. "İnsanlık, tehdit seviyeyi çok yüksek, aynı zamanda da görünmeyen bir trajediyle sürekli ve kıyasıya boğuşmaktadır." diyen Bahçeli, her ülkede alarm zillerinin çaldığını söyledi. Devlet Bahçeli: MHP bugün, dünden daha güçlüdür Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli, koronavirüs salgınının, bulaşıcı özelliğinden dolayı risk saçtığını; kıtalara, ülkelere, insan vücutlarına atlayıp sirayet ettiğini de kaydoldu. Bahçeli, Türkiye'de alınan ihtiyatlar içeriğinde, sosyal yalıtım ile sosyal mesafenin kuruluş ve temini emeliyle cemiyetsel sıvılığın en az seviyeye çekildiğini aktardı. Türkiye'nin, maruz kaldığı koronavirüs salgınına birlik ve beraberlik ruhuyla sabredeceği vurgulayan Bahçeli, şunları kaydoldu: "Allah'ın izniyle geçmişten çok daha mamur, müreffeh ve muzaffer bir hale nihayetinde erişecektir. Fobiye prim vermeden, telaşa izin etmeden, sabrı, aklıselimi ve uysallığı elden vazgeçmeden, daha da önemliyi imanla çarpan vicdanlarla güç günleri aşacağız, aydınlık geleceğin şafağında buluşacağız. Sağlam istemimizi, sarsılmaz iyimserliğimizi inançla gözetip, istemle yoğurup alınan temkinlere tevekkül içinde riayet etmek, devlet-ulus dayanışmasına had safhada destekledimek herkes açısından ulusal bir mesullüktür. Bu mesullüğümüze bağlı kaldığımız zamanca, birey birey umutlarımızı diri yakaladığımız sürece hiçbir musibetin tesiri gayretimize mani çıkaramayacak, ulusal varlığımıza hasar veremeyecektir. Aziz halkım metin ve müsterih olsun, Türk devleti muvaffakiyetle her eforluğun üstesinden gelmeye muktedirdir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum