Erciyes Üniversi'nde Bir İlk-Aynı Anda Hem Profesör Hem Öğrenci!

Kayseri halkı,hem profesör hem de öğrenci olan o ismi konuşuyor.

Erciyes Üniversi'nde Bir İlk-Aynı Anda Hem Profesör Hem Öğrenci!

Kayseri halkı,hem profesör hem de öğrenci olan o ismi konuşuyor.

Erciyes Üniversi'nde Bir İlk-Aynı Anda Hem Profesör Hem Öğrenci!
Editor: okur-yazar
16 Ekim 2020 - 15:12 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 15:20

Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilay Çorağan, aynı fakültede hem ders anlatacak hem de kazandığı İbrani Dili ve Kültürü Anabilim Dalı bölümünde öğrenci olarak derslere katılacak.Prof. Dr. Nilay Karakaya Çorağan Kimdir ?

Prof.Dr. Çorağan, websitesinde kendisini şu sözlerle tanımlamaktadır.

''Ankara Kız Lisesinde öğrenim gördüğüm son yılda sanat tarihi dersini almaya başlamıştık, hocamızın hoş görüsü ve dersi anlatış tarzı sayesinde bu konuya olan ilgim günden güne arttı ve üniversite tercihimde etkili oldu. Hacettepe Üniversitesinde Sanat Tarihi lisans eğitimini tamamladım. Lisans bitirme tezimi Bizans Sanatı üzerine aldım, hocam Sacit Pekak tezimi çalışırken bana her türlü kolaylığı ve hoşgörüyü gösterdi. Daha sonra yüksek lisans ve doktoraya başladım. Yüksek lisans ve doktora derslerine Prof. Dr. Yıldız Ötüken giriyordu. Hocamız derslere girdiğinde korku ve heyecandan dizlerimin bağı çözülürdü ama bu tavrı bizi daima araştırmaya, soru sormaya yöneltti.


Üniversite eğitimim ardından branşımla ilgili olarak akademik kariyer yapmak amacıyla çeşitli başvurularım oldu ve bu dönemde; Kayseri Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin bir Sanat Tarihçisine ihtiyacı olduğunu söyledi. Ertesi sabah bu ilanı veren gazeteyi bulup, başvurumu gerçekleştirdim ve hemen sınava girdim. Fakülte Dekanının rahmetli Prof. Dr. Zafer Bayburtlu beyefendinin odasına yapılan sınavda fakültenin öğretim üyelerinden rahmetli Azeri heykeltıraş Korkmaz hoca da vardı, yazılı ve sözlü sınavları geçtim ve fakülteye kabul edildim. O gün bugündür Kayseri Erciyes Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümünde çalışıyorum ve mesleğimi çok seviyorum.''

Bu haber 432 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum