Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi İçin Yatırım Toplantısı

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Erciyes MasterPlanı kapsamında Erciyes’in 12 ay aktif bir şekilde değerlendirilebilmesineyönelik projelendirilen Yüksek İrtifa Kamp Merkezi çalışmaları kapsamında KASKİGenel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman vedaire başkanları ile yatırım toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda kampmerkezine su temini konusu da masaya yatırıldı. Toplantıda yaptığı açıklamada,Erciyes’i sadece üç ya da dört ay kayak merkezi olarak anılmaktan öte sporunmerkezi haline getirme odaklı çalışmaları hızla sürdürdüklerini ifade edenBaşkan Büyükkılıç, “Bu bağlamda 2 tane Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’mizde futbolsahasını hayata geçirdik, ihale ile hak sahiplerine teslim ettik veçalışmalarını sürdürüyor. Tabi yoğun bir talep söz konusu olunca 6 tane dahasaha yapmak suretiyle buradaki potansiyele hizmet amacıyla çalışmalarımızıyürütme ve artırma yönünde karar aldık” dedi.

“SICAK SUYA ERİŞECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Büyükkılıç, buradaki yapılacakolan kamp merkezindeki su ihtiyacını karşılamak amacıyla da KASKİ ile işbirliğihalinde su temini konusunda ‘neler yapabiliriz’ konusunu dadeğerlendirdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Amacımız Erciyes’imizisadece bir kayak merkezinden öte kamuoyunda beklentilere cevap verecek şekildesunmaya çalışmaktır. Takdir edersiniz bu bağlamda ayrıca termal boyutu ileilgili de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. MTA ile yaptığımız protokol gereğiburada yaptığımız çalışmalar da hızla devam ediyor. İnşallah 3-4 aylık birsüreç sonrasında sıcak suya erişeceğimize inanıyor ve umuyoruz. Bu konuda daCenab-ı Allah darda koymasın diye de dua ve temennide bulunuyoruz. İyi niyetliadımlar atıyoruz, iyi niyetle çalışmalar yapıyoruz.”

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

Konuşmasında ‘AmacımızKayseri’mize hizmet etmek. Kayseri’mizin turizm potansiyelini, kayak merkezi,termal, yüksek irtifa spor merkezi potansiyelini insanlığın hizmetine sunmak’diyen Başkan Büyükkılıç, “Burada yapacağımız spor salonu ile burada yapılacakGençlik Spor Bakanlığımızdan destekli kapalı olimpik yüzme havuzu projesiyle dedaha da zenginleştireceğimizi umuyoruz. Ayrıca otel bağlamındayatırımcılarımızın da hızla çalışmalarını sürdürdüğünün farkındayız. Bu konudada inşallah Erciyes, aranılan, uluslararası boyutta özelliklere sahip bir kayakmerkezi ve kamp merkezi, spor merkezi ve termal merkez olmaya devam edecektir”ifadelerini kullandı.

yorum Yap