Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dayanağıyla da üretimi süratlenen briket konutlar, Suriyeli muhacirlerin umudu oldu.

Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dayanağıyla da üretimi süratlenen briket konutlar, Suriyeli muhacirlerin umudu oldu.

Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler
Editor: admin
30 Ocak 2020 - 19:49

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dayanağıyla da üretimi süratlenen briket konutlar, Suriyeli muhacirlerin umudu oldu. Kışı çadırlarda geçirmek zorunda kalan Suriyeli siviller, briket konutlarla birlikte sıcak bir yuvaya sahip oluyor. Tehlikesiz bölge olan Kefer Lusin’de 24 metrekarelik ve 1+1 olarak planlanan 4 binden fazla briket konutun, imal çalışmaları devam ediyor. Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket konutlar ViDEO Briket konutlar sayesinde başlarını sokacak bir konuta sahip olduklarını söyleyen Mehmet Cuma El Suri, dayanaklarından dolayı Türkiye’ye teşekkür etti. Mehmet Cuma, “Hamlelerden dolayı 6 ay evvel ailemle beraber Serakib’deri geldim. İlk olarak çadırlara yerleştik daha sonra 2 odalı konutlara yerleştik. Şimdi vaziyetimiz daha iyi. Başımızı sokacağımız bir konutumuz olduğu için mutluyuz, Türkiye’ye teşekkür ederiz.” dedi. Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler Üretimi devam eden briket konutlardan birine yerleşecek olmanın coşkuyu içerisinde olduklarını söyleyen Hamit Mutalhan ise “Ailece yeni briket konutların bitmesini bekliyoruz ve allahın izniyle en kısa zamanda bitecek bizler de oraya yerleşeceğiz.” diye konuştu. Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler Kefer Lusin’de devam eden briket konutlar projesini anlatan İHH Suriye Çalışmaları Medya Mesulü Selim Tosun, ilk etapta 200 Suriyeli sivil aileyi konut sahibi yaptıklarını söyledi. Briket konutlarla beraber sivillerin yine yerleşik yaşama geçebileceklerini vurgulayan Tosun, “Toplamda ilk etapta 10 bin briketten konut inşa ederek çadırlarda yaşayan ve göç etmek zorunda kalan aileleri, bu konutlara yerleştireceğiz. Briket konutların inşası, İdlib bölgesinin kuzey kısmında bulunan tehlikesiz bölgelere, Fırat Kalkanı Harekâtı olan bölgelere devam edecek. Suriye’nin bir hayli noktasında çadır kuracak alan kalmadı ve özellikle çadırların yerlerine bu konutları yapıyoruz.” dedi. Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler Kasım ayından şu ana kadar 500 binden fazla insanın tehlikesiz noktalara göç ettiğini laflarına ilave eden Selim Tosun, hamlelerin durmaması halinde bu rakamın 1 milyona erişebileceğini söyledi. Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler Erdoğan’ın İdlibliler için bahsettiği briket evler

Bu haber 2010 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum