Estetik Harikası Transparan Cephe Sistemleri

Estetik Harikası Transparan Cephe Sistemleri

28 Eylül 2019 - 09:44

Dış cephe kaplama sistemlerinden birisi olan özellikle çok katlı binalarda tercih edilen bir cam kapatma modelidir transparan cephe sistemleri. Şık bir görünüme sahiptir. Plana cam cephe ya da vantuzlu cam cephe olarak da bilinmektedir.
 
 Camın özel paslanmaz cam tutucularla çelik, kolon - kiriş, cam ya da çelik gergi sistemine bağlanmasıyla yapılan sistemdir. Cephede transparan görünüm elde etmek amacıyla tasarlanmıştır. Saydamlığın ön planda olduğu projelerde kullanılır. Ayrıca mimari bir tasarım ve estetik bir görünüm kazandırır. Gun ışığından hem en iyi şekilde faydalanmak ve iç mekânı açığa çıkarmak için geliştirilmiştir. Temperli tek cam ya da temperli lamine cam olarak uygulanır. Camlar arasında ki derz boşlukları ise uv ışıklarına dayanımlı silikon ile doldurulur.
 
 Yapının kullanımına dair uygun olarak ve istekleri doğrultusunda paslanmaz çelik konstrüksiyondan , gergili çubuk sistemlerinden ya da cam kolonlardan oluşmaktadır. transparan cephe sisteminin en önemli özelliği sadece şeffaf cam ve çerçevesiz cam kullanilmasidir.
 
 Transparan Cephede Kullanılan Malzemeler
 
 Isıcam ya da lamine tek cam kullanılır. Bu camlar paslanmaz rotiller aracılığıyla dörtkenarından delinir ve çelik konstrüksiyona bağlanır. Diğer sistemlerden farkı alt taşıyıcı sistemin alüminyum profillere değil de onların yerine cam ya da paslanmaz profillere sabitlenmesidir. Sızdırma olmaması için camlar arasına uv ışınlarına dayanıklı silikon çekilmektedir. Kullanım alanı ve yüksekliğine göre cam kalınlıkları belirlenir.
 
 Cam kolonlu transparan cephe , arka taşıyıcı olarak kalın temperli cam plakalar kullanılır. Bu plakalar düşeyde birbirine paslanmaz çelik lamalar ile birleştirilir. 12 metre yüksekliğe kadar güvenle kullanılır. Yatayda herhangi bir taşıyıcıya ihtiyaç duyulmaz. Dört tarafında delinen cephe camları paslanmaz rotiller ile mekanik olarak arka cam taşıyıcılara bağlanır.
 
 Tamamen akıcı ve geçirgen mekan hissi vermektedir. Tamamen cam yüzeyleri taşıyan çekme gergi sistemleri de mevcuttur. Böylece çoğunlukla kullanılan alüminyum ürünlerinin kullanımına gerek kalmamaktadır ve kırılma nedeni ile oluşacak sıkıntılar ortadan kalkmaktadır.
 
 Transparan Cephe Kullanım Alanları
 
 Uygulama alanları genelde alışveriş merkezleri ve mağazalardır. Kullanım amacı müşterinin rahatlıkla iç mekanı görmesi için tasarlanmıştır.
 
 Sizde hem estetik hem modern bir yapıya sahip olmak istiyorsanız sizin için en uygun olanı transparan cephe sistemleridir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum