GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİNİ KAÇ GÜN KAYIT ETMEK GEREKİR?

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİNİ KAÇ GÜN KAYIT ETMEK GEREKİR?

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİNİ KAÇ GÜN KAYIT ETMEK GEREKİR?
12 Kasım 2019 - 21:01

Konu güvenlik olduğu zaman ilk merak edilen konulardan birisi bu kameraların ne kadar süreyle kayıt yapması gerektiği olur. Hatta bu kayıt süreleri neye göre belirleniyor gibi soruların yanıtlarını da biz bu makalemizde sizinle paylaşıyor olacağız.

Kaç Gün Kayıt Yapmalı?

Güvenlik kameralarında kayıt süresi belirlenirken öncelikli olarak mekandaki olası riskler göz önünde bulundurulur ve buna göre bir analiz yapıldıktan sonra kamerayla ilgili gerekli işlemlerin yapılmasına başlanır. Olası ihtimallerin tespit edilmesi sonrasında kameranın ne kadar süreyle kayıt yaptırılması gerektiğine de karar verilebilir. Buradaki önemli konu ise asıl yaşanan olayın ortaya çıkarılmasıdır. Dolayısıyla sık olay yaşanan bir alandaysanız o zaman kaybınızı anlayabilmeniz içinde uzun bir süre geçebilir. Mesela bir deponuz var ve siz depoya ya sıklıkla giriş yapmıyorsunuz ya da malların sayımlarını uzun sürelerde yapıyorsunuz. İşte böyle durumda depo için kullanılacak olan sürenin uzun olması önemlidir. Örneğin bir bakkal dükkanı ile deponun kayıt süresinin birbirine eşit olması gerekmez. Küçük alandaki kayıplar çok kısa bir süre içerisinde bulunur. Kamera sistemlerinin amacı geriye dönük yaşanılabilen olayların tespit edilmesini sağlamaktır.  Ancak sadece geçmişi değil anı kontrol edebilmekte oldukça önemlidir. Mesela hırsız alarm sistemleri anlık olarak çalışması gereken sistemler kategorisinde yer alır. Mağazanıza, işyerinize giren bir hırsız ya da girme girişiminde bulunan bir hırsızın hemen tespit edilmesi gerekebilir. Hatta plaka tanıma sistemleri sayesinde pek çok olayda sorunsuz bir şekilde atlatılmış olur.

Teknoloji geliştikçe beraberinde güvenlik konusu çok daha büyük önem kazanıyor. CCTV kamera sistemleri gibi belli bir ağ üzerinden izlenebilecek olan kayıt cihazları sayesinde kocaman bir alanın savunmasını tek bir kişiyle yapabiliyorsunuz. Yangın ihbar sistemleri ile olası yangın tehlikesi direk olarak sizi bilgilendirirken olası riskleri de en aza indirmiş oluyorsunuz. Sonuç olarak şöyle söyleyelim ki güvenlik sistemleri genel olarak insanların yaşam konforlarını artırmak amacıyla geliştirilmiş ve bu sayede donanımları çeşitlendirilmiştir. Bir kamera sadece olayın sonucunu değil olayın önlenmesini de sağlayabilecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum