Isı İzolasyonu Neden Önemli?

Isı İzolasyonu Neden Önemli?

17 Ekim 2019 - 09:12

Isı İzolasyonu Neden Önemli?
Isı izolasyonunun ne demek olduğunu artık bilmeyen yoktur. Isı yalıtımı bütçeniz ve yakıt tüketimini azaltmak adına kullanılan oldukça etkili bir yöntemdir. İklimi nedeniyle, Marmaris emlak sektöründe bu konuya özen gösterilir. Bu yöntem nasıl uygulanır derseniz binanızın içinden ya da dışından olmak üzere 2 şekilde uygulanabilir. Bina yüzeyine bir takım ısıyı tutan ve içeriye yansıtmayan malzemeler yapıştırılır ve daha sonra tekrar sıva çekilerek binanın dış dekorasyonu tamamlanır. Muğla Marmaris satılık ev piyasasında bu tip evler alıcılar tarafından tercih edilir. İşte ısı yalıtımı bu kadar kolay bir işlem. Her hala ısı yalıtımı yaptırmadıysanız bir an önce yalıtım konusunda uzman bir firmayla görüşerek önümüzdeki kışı çok daha sıcak ve hesaplı geçirin.
Isı Yalıtım Firmaları
Eğer, Muğla Selimiye satılık arsa parseli satın alarak kendi evinizin inşaatını yapmaya karar verdiyseniz mutlaka bu konu planlanmalıdır. Isı yalıtımı hizmeti veren birçok farklı firma var. Eğer kaliteli ve uzun ömürlü bir ısı yalıtımı istiyorsanız doğru firmayı seçmeniz çok önemli. Piyasada pazarlama taktiklerinde önde olan ama aynı oranda hizmet veremeyen birçok firma var. Bu yüzden size tavsiyemiz firmanızı seçerken iyice araştırma yapmanız. Bu konuda gerçekten uzman olan firmalar malzemelerin kalitesine özen gösterirler. Yalıtımda kullanılan malzemelerin kalitesi sonucu çok etkilemektedir. Son olarak bu işi iyi bilen firmalar ısı yalıtımı malzemelerini doğru koşullarda saklarlar. İyi muhafaza edilmeyen malzeme birinci sınıf kalitede bile olsa iyi performans göstermez.
Isı Yalıtımında Neler Yapılmalı?

  • Isı yalıtımında kullanılacak olan malzeme türü ne olursa olsun mutlaka en az 5 cm kalınlığında olmalıdır. Bu kalınlıktan daha az olan levhalar istenen sonucu vermeyecektir.
  • Yalıtım yalnızca düz yüzeylere uygulanabilmektedir. Bu nedenle eğri ve açılı duvar yüzeyleriniz varsa yalıtımdan önce bu bölgeleri düzletmek gerekir.
  • Isı yalıtımının hem iç hem de dış cephede yapılabildiğinden daha önce bahsetmiştik. Eğer ikisinden birini seçmeniz gerekiyorsa size tavsiyemiz dış cephenize bu işlemi yaptırarak daha yüksek miktarda ısı yalıtımı sağlamanız.
  • Son olarak ısı yalıtım malzemeleri nemli ya da ıslak bölgelere uygulanmamaktadır. Uygulamadan önce duvarların yağmur vb. ile temas etmemesine dikkat etmelisiniz.
Isı izolasyonunda dikkat edilmesi gereken hususlar size bahsettiğimiz şekildedir. Umarız bu bilgilere kaliteli ve uzun ömürlü bir yalıtıma sahip olabilirsiniz.
Gönenç Emlak | Marmaris
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum