ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?
18 Aralık 2019 - 23:19

ISO 22000 Belgesi, ISO’nun firmalar için sunduğu belgelerden bir tanesidir. Firmaların müşterileri için hazırlayıp sunduğu gıdaların kullanım amacına uygun olarak hazırlanmasını ve sunmasını sağlayan ISO 22000 belgesi bir Gıda Güvenliği Standardıdır. Günümüzde gıda işletmelerine çeşitli güvensizlik duyulmaktadır. Bu doğrultuda firmalar müşterilerine karşı bir güven yaratabilmek ve çok daha kaliteli bir şekilde hizmet verebilmek adına çeşitli ISO belgelerine sahip olmaktadır. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi de firmaların sahip olması gereken belgeler arasında yer almaktadır. ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi sayesinde firmalar, müşterilerine en kaliteli hizmetleri sunabilmektedir. Peki, ISO 22000 Gıda  Güvenliği Yönetim Sisteminden kimler faydalanabilmektedir?

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Hangi Firmalara Uygulanabilir?

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili sorulan ilk soru, söz konusu güvenlik yönetim sisteminden hangi firmaların faydalanabileceğidir. Bu doğrultuda ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nden faydalanabilecek firmaları şu şekilde sıralayabilmek mümkündür. Yem üreticileri, gıda işleyenler, birincil üreticiler, taşıma ve depolama operatörleri, perakende satış yerleri, taşeronlar, gıda servisleri, üreticileri, ambalaj materyali, temizlik ajanları, bileşen ve katkı üreticileri gibi kurum ve kuruluşlar Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nden oldukça rahat bir şekilde faydalanabilmektedir. Firmaların çalışan sayısı ya da üretim faaliyetleri ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nden faydalanmak isteyenleri engelleyen unsurlar değildir. Bu nedenle siz de yukarıdaki firmalar arasında yer alıyorsanız ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesinin faydalarından yararlanabilirsiniz.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’nde Toem Kalite Farkı!

ISO 22000 Belgesi, yukarıda bahsedilen her firmanın sahip olması gereken bir belgedir. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile ürünlerinizi tüketiciler için güvenilir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ISO 22000 belgesi ile düzenleyici ve yasal gıda güvenliği gereksinimlerinin uyumlu hale gelmesi sağlanır. Eğer siz de söz konusu faydalardan yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey İzmir’de faaliyet gösteren firmamız ile iletişime geçmektir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin ve tüm sorularınıza cevap bulun.

ISO 22000 Belgesi İzmir’de hizmetlerimiz devam etmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum