ISO 27001 Belgesi Neden Alınır?

ISO 27001 Belgesi Neden Alınır?

ISO 27001 Belgesi Neden Alınır?
19 Aralık 2019 - 00:15

ISO 27001, belgelendirme kuruluşları aracılığı ile ISO tarafından sunulan firmalara çeşitli faydalar sağlayan oldukça önemli bir belgedir. Hemen her firmanın sahip olması gereken ISO 27001 belgesi ile firmaların çok daha güvenilir bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmesi mümkündür. Bu doğrultuda pek çok firma çeşitli nedenlerden dolayı ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine sahip olmaktadır. Peki, ISO 27001 belgesi neden alınır? Gelin hep birlikte inceleyelim.

·      Firmalar aynı sektörde faaliyet gösterdiği firmalardan bir adım önde olabilmek için ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine sahip olmaktadır.

·      Firmalar hem kendi bilgilerini hem de müşterilerinin bilgilerini güvence altına alabilmek için ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine sahip olmaktadır.

·      Firmalar girecekleri bir ihalede ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine sahip olma şartı bulunması durumunda söz konusu belgeye sahip olabilmektedir.

·      Firmalar, hizmetlerini ve ürünlerini ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile yönettiklerini ispat edebilmek adına söz konusu belgeye sahip olmaktadır.

ISO 27001 Belgesinin Sağladığı Faydalar

ISO 27001 belgesinin firmalara sağladığı çeşitli faydalar bulunmaktadır. Söz konusu faydaları aşağıdaki gibi açıklayabilmek mümkündür.

·      ISO 27001 belgesi, firmaların bilgilerini güvenli bir şekilde saklamalarına yardım olur. Bu sayede firmalarda herhangi bir bilgi kaybı meydana gelmemektedir.

·      Firmalar, bilgi kaybı ve çeşitli eksikliklerden meydana gelen kayıplar da bu belge ile önlenebilmektedir. Bu sayede çok daha verimli bir çalışma ortamının hazırlanabilmesi mümkün hale getirilmektedir.

·      Firmaların işletmelerdeki iş süreçlerinin sürekli ve dinamik bir hale getirilmesi sağlanmaktadır.

·      ISO 27001 belgesi ile şirketlerin tüm belgeleri saklanır. Söz konusu belgeler saklanırken önemli ya da önemsiz bilgi olarak bir ayrım söz konusu değildir.

ISO 27001 Belgesine Kolayca Sahip Olmak İster Misiniz?

ISO 27001 belgesinin faydalarından detaylı bir şekilde bahsettik. Sizde söz konusu belgelere sahip olarak bu faydalardan yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu doğrultuda İzmir’de faaliyet gösteren isobelgesifiyati.com adresinde yer alan iletişim bilgileri ile firmamızla iletişime geçebilirsiniz. ISO 27001 belgesi ve diğer tüm ISO belgeleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

ISO 27001 İzmir'de de Toem Kalite Danışmanlık olarak vermekteyiz. İzmir'deki ekibimiz  lokasyonunuz da size hizmet sağlayacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum