Kasko ve Sigorta Davaları

Kasko ve Sigorta Davaları

Kasko ve Sigorta Davaları
26 Eylül 2019 - 15:21

Trafik kazası sonucunda ölüm veya ağır yaralanmaların olduğu durumlarda mağdur kişiler karşı tarafa dava açmak istemedikleri takdirde sigorta şirketlerine dava açabilme hakkına sahiptir. Böylelikle mağdur kişiler kaza sonucunda meydana gelen maddi ve manevi zararlarını sigorta şirketlerine sigorta avukatlarının yardımı ile dava açarak karşılayabilir.
Trafik Kazası Sonrası
Trafik kazası sonucunda araca zarar gelmesi durumunda mağdur kişiler, aracın kaskosu olması şartı ile sigorta şirketlerine başvuruda bulunarak araca gelen maddi zararların karşılanması için taleplerini iletebilir. Aracın maddi zararları ekspertiz raporu ile tespit edilerek ne kadar maliyette zarar gelmişse sigorta şirketleri bu zararı karşılar. Trafik kazası sonucunda ölüm, yaralanma ve ağır hasarların oluşması sonucunda mağdur kişiler, birkaç gün içerisinde karşı tarafın sigorta şirketine başvurması gerekir. Kişilerin bu süreyi geçirmemeleri gerekir. Çünkü yapılacak başvurularda işlemlerin gerçekleşme süresi oldukça zaman alır. Bu yüzden mağdur kişilerin maddi ve manevi zararlarının karşılanması için bir an önce sigorta şirketlerine müracaat etmesi gerekir. Mağdur kişilerin maddi ve manevi zararlarının karşılanmasında hesaplama yapılmaktadır. Bu hesaplama biraz karışık olabilir. Bunun için kişilerin uzman avukatlarla beraber çalışması tavsiye edilir. Avukat konusunda destek almak isteyen mağdur kişiler, https://ferhatkule.av.tr/ internet adresine giriş yapabilir.
Sigortaya Dava Açılması
Trafik kazası sonucunda yararlanmalar ve ölüm gibi olayların olmasında maddi ve manevi zararların karşılanması için sigorta şirketlerine dava açılabilir. Aşağıda trafik kazası sonucu sigorta şirketlerine dava açabilecek kişiler hakkında bilgiler yer alır:

  • Trafik kazasında mağdurun hayatta olması durumunda sigorta şirketlerine maddi ve manevi tazminat davası açabilir.
  • Trafik kazası sonucunda mağdurun ölmesi durumunda hayatını kaybeden kişinin yakınları veya ailesi sigorta şirketlerine maddi ve manevi tazminat davası açabilir. Yani ölen kişiler için sigorta şirketlerine davayı açabilecek kişiler; ölenin annesi, babası, eşi, çocukları, kardeşleri, nişanlısı ile bakım ve desteğinden yararlanan kişiler olabilir.
  • Trafik kazası sonucu mağdur kişinin sigorta şirketlerine maddi ve manevi tazminat davası açtıktan sonra hayatını kaybetmesi durumunda davanın sürecini ölen kişinin yakınları ve ailesi takip edebilir.
Yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda trafik kazası sonucunda ağır yaralanma ve ölüm olaylarından dolayı meydana gelen maddi ve manevi zararların karşılanmasında sigorta şirketlerine müracaat edilebilir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum