“Kentsel Dönüşüm De İnşaat Taahhüt İşlerinde Kdv Yüzde 1’e Düşürüldü”

 

Başkan Mustafa Palancıoğlu:

“KENTSEL DÖNÜŞÜM DE İNŞAAT TAAHHÜT İŞLERİNDE KDV YÜZDE 1’E DÜŞÜRÜLDÜ”

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, kentseldönüşüm konutlarına ilişkin inşaat taahhüt işlerinde KDV oranının yüzde 1’edüşürüldüğünü söyledi.

Mal ve Hizmetlerde Uygulanacak KDV Oranlarının Tespitineİlişkin Karar’da Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı’nın ResmiGazete’de yayımlandığını ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, kentseldönüşüm konutlarına ilişkin inşaat taahhüt işlerinde KDV oranının yüzde 18’denyüzde 1’e düşürülmesinin ev ve binalarını kentsel dönüşüm ile yenilemekisteyenler için büyük kazanç olduğunu kaydetti.

Melikgazi Belediyesi olarak büyük bir başarı ile kentseldönüşüm projesi uyguladıklarını ve binlerce aileyi modern, sağlıklı ve sosyalmekânlar ile yeni evlerine kavuşturduklarını belirten Başkan Dr. MustafaPalancıoğlu, “6306 sayılı Kanun kapsamında riskli yapıların bulunduğu yerlerdedönüşüm projeleri çerçevesinde taşınmaz maliklerine ait mevcut inşaat alanının1,5 katına kadar olan yeni inşaat alanında yapılacak olan konutlara ilişkintaahhüt işlerine yönelik KDV oranının yüzde 1’e indirilmesi ile mülk sahiplerikazançlı olmuşlardır. Alınan kararla, başta deprem olmak üzere afet risklerinekarşı yenilenmesi gerekli görülen konutlarla ilgili kat karşılığı inşaatsözleşmesi yapamayan riskli yapı malikleri için de vergi indirimi imkanısağlandı. “ dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi kentsel dönüşümprojelerine bu kararın daha çok hız katacağını ve dönüşüm sürecinin daha dahızlanacağını sözlerine ekledi.

yorum Yap