Kocasinan, Yeni Araçlarını Törenle Tanıttı

Kocasinan Belediyesi, hizmet kalitesini daha da arttırabilmek için filosuna eklediği araçları düzenlenen törenle tanıttı. Kocasinan Belediyesinin, tek kalemde aldığı 27 yeni araçla birlikte filodaki araç sayısını 354’e yükseltmiş oldu. Yeni araçların maliyetinin yaklaşık on üç buçuk milyon lira olduğu belirtildi.

         Kocasinan Belediyesi vatandaşlara daha hızlı ve daha kaliteli hizmet verebilmek için araç filosuna 27 yeni araç ekledi. Araçlar Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle teslim alındı. Törene Önceki Dönem Çevre Şehircilik Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Önceki Dönem Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Milletvekili Hülya Nergis Atçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, belediye meclis üyeleri, katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Metinler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Metin Köseoğlu, alınan araçların hayırlı olması temennisinde bulundu.

         Törende bir konuşma yaparak Kocasinan'ın geleceğine yatırım yaptıklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hayatın doğumdan ölüme kadar her alanında belediye hizmetlerinin bulunduğuna dikkat çekti. Kayseri gibi marka olmuş bir şehirde belediye başkanlığı yapmanın kolay olmadığını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Çünkü bu şehirde belediye başkanlığı yapan büyüklerimiz hizmet kalitesinde çıtayı yukarılara taşıdı dolayısıyla vatandaşın da beklentisi yükseldi.” dedi. Başkan Çolakbayrakdar, konuşmasında 2020 yılında yaptıkları çalışmalara da birkaç başlık altında kısaca değindi. Kentsel dönüşüm çalışmalarından bahseden Başkan Çolakbayrakdar, 2020 yılında 825 konutu hayata geçirdiklerini belirtti. Diğer çalışmalara da kısaca değinen Başkan Çolakbayrakdar şu bilgileri verdi; ‘’68 mahallede 38 cadde, 112 sokakta 130 ton asfalt kullanarak yol yaptık. Diğer taraftan 28 mahallemizde 81 noktada 120bin metrekare parke ile vatandaşlarımıza hizmet ürettik. Park bahçelerde, kırsal hizmetlerde, imarda, kentsel tasarımda peş peşe söyleyebileceğimiz daha onlarca başlık altında onlarca noktada vatandaşlarımıza hizmet üretiyoruz. En önemli konulardan biri de sosyal belediyecilik. Pandemiyle birlikte geçmiş olduğumuz süreçte 38 bin yuvaya dost elimizi uzatarak devletin şefkat elini ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırdık. Pandemi sürecinde dezenfekte çalışmalarını da hassasiyetle gerçekleştirdik. Biz vatandaşlarımızın helal oylarıyla gelmiş olduğumuz noktada vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözü tutarak hizmet etmeye devam ediyoruz. Bunu, Kayseri’de Belediye Başkanları, Ankara’da bakanlarımız ve milletvekillerimizle birlikte el ele yapıyoruz. Bu gün geldiğimiz noktada yaklaşık onüçbuçuk milyon lira değerindeki 27 aracı bir kalemde alabilen bir belediye olarak hizmete devam ediyoruz. Bu araçlar tüm mahallelerimizde, kiminde kırsal hizmetlerde, kiminde fen işlerinde, kiminde kentsel tasarımda, kiminde park bahçede ve temizlikte çalışacak. Bu vesileyle bir kez daha hemşehrilerimize hayırlı olsun diyorum.”

         Daha sonra kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç sözlerine, “yapılan hizmetler için ne kadar şükretsek az, bu güzel hizmetleri yapmanın tekrarı nasip olsun.” diyerek başladı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın her daim güzel işlere imza attığını belirten Başkan Büyükkılıç belediye başkanlarının ve milletvekillerinin birlikte hareket etmesine değinerek “Allah birliğimizi beraberliğimizi huzurumuzu bozmasın. Kayserimizde bu birlikteliğini bereketini yaşıyoruz. Bu anlayış içerisinde daha güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz. Ne biz, ne diğer belediyelerimiz hiçbir zaman pandemi mazeretine sığınmadık. Hizmetten hizmete koştuk. 2020 yılını bereketle kapattık. İnşallah 2021 yılında da Kayserimizi daha iyi noktaya taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

         Önceki Dönem Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da bir konuşma yaparak “Öncelikle Ahmet Başkana ve ekibine teşekkür ediyoruz. Kocasinan, 93 mahalleyi hizmetle buluşturan ve bunu en güzel uygulayan belediyedir. Çıtayı hep daha yukarı taşıyan belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

         Törenin son konuşmasını yapan Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de alınan araçların hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak sözlerine başladı. Şehirlerin ömrünün devletlerin ömründen daha eski olduğunu vurgulayan Özhaseki, Kayseri’de belediyecilik geçmişine dair hatırlatmalarda bulundu.  “Şehrin yöneticileri birlik olup çalışırlarsa bu şehirler gelişir. Bizler kol kola çalıştıkça şehrimizi geleceğe taşımaya devam edeceğiz” diyen Özhaseki, konuşmasında müjdeler de verdi. Özhaseki Kayseri’deki bütün projelerin Ankara’da bir kez daha gözden geçirildiğini belirterek “Bir tarafta Cumhurbaşkanımızın isminin verileceği millet bahçesi başladı, Çevre Şehircilik Bakanlığı yapıyor. Havaalanının genişletilmesi projesi başladı, devam ediyor.” dedi. Özhaseki konuşmasında hızlı tren müjdesi de verdi. Kredi görüşmelerinin devam ettiğini belirterek gerekli sürecin tamamlanmasıyla hızlı trenin Kayseri’ye mutlaka geleceğini belirtti.

Anahtar teslim töreni sembolik anahtarın teslim alınmasıyla sona erdi.

yorum Yap