Medikal Cilt Bakımı nasıl yapılır?

Medikal Cilt Bakımı nasıl yapılır?

17 Eylül 2019 - 21:45

Medikal Cilt Bakımı nasıl yapılır?
Ciltteki tüm kiri, yağı, siyah nokta vb. toksinleri atmaya yardımcı olan ve dermokozmetik ürünlerle yapılan medikal cilt bakımı nasıl yapılır? Medikal cilt bakımına dair her ayrıntıyı sizler için araştırdık...
Cildi arındırma ve temizleme amaçlı yapılan medikal cilt bakımını hem kadınlar hem erkekler düzenli bir şekilde yaptırmalıdır. Cilt, kaybedildiğinde tekrar geri kazanılamayacak en değerlimizdir. Bu sebeple cildi çevre ve hava kirliliğinden meydana gelen atıklardan, makyajdan kalan artıklardan temizlemek öncelikli adımınız olmalıdır. Bu noktada cilt bakımı yaptırmak için güven duyduğunuz, alanında uzman bir dermatologa başvurabilirsiniz.
MEDİKAL CİLT BAKIMININ FAYDALARI

  • Medikal cilt bakımı, cildinize gereksinim duyduğu oksijeni verir.
  • Açılıp genişleyen gözenekler, bu bakım sayesinde arındırılır. Gözenekler de bu sayede zaman içerisinde küçülür, siyah noktalarda azalma görülür.
  • Cilt, düzenli yapılan medikal cilt bakımı sonrası canlanır ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.
  • Biriken tüm toksinler ve lenf drenajları temizlenir.
  • Ciltteki kan dolaşımı hızlandırılır.
  • Medikal cilt bakımı sonrası yüzünüzdeki yağ varlığı dengelenir, fazla kuruluk ya da yağlı görünüm problemleri yaşayanlar tarafından da tercih edilebilir.
  • Bakımla birlikte ciltteki lekeler tedavi edilebilir.
  • Cilt rengindeki dengesizlikler giderilir.
  • Her kadının kabusu olan kırışıklıkların azaltılmasını ve oluşum süresini uzatmayı sağlar.
ADIM ADIM MEDİKAL CİLT BAKIMI
Medikal cilt bakımı yaptırmaya karar verdikten sonra bütçenize uygun bir güzellik merkezi bulmalısınız. Sonrasında cilt tipi analizi yapılır ve bu sayede cildin ihtiyacı olanlar belirlenir, bulunan hasarların nasıl iyileştirileceği üzerinde durulur. Cilt bakımı ise tonik ile cildin temizlenmesi sonrası başlar. Kir ve makyaj artıklarından arındırılan cilde peeling yapılır. Bu şekilde cilt ölü deriden arındırılır. Gerekli görülürse bu aşamada ozon buharı ya da yağ oranına bağlı olarak işlemler yapılır. Son olarak var olan siyah noktalar temizlenir, cilt nemlendirilir ve cildin ihtiyaç duyduğu bir maska uygulanır.
malıdır. Cilt tipi analizinin önemi cilt bakımı sırasında hangi maddelerin ve yöntemlerin kullanılacağını belirlemektir. Cilt tipi analizi yapıldıktan sonra cilt tonik sayesinde temizlenir bu sayede ciltten yağ kalıntıları ve makyaj artıkları uzaklaştırılır. Peeling uygulaması ile cilt yüzeyindeki öle deri yerini alttaki canlı ve parlak deriye bırakır. Sonrasında ise eğer cilt için gerekli ise ozon buharı uygulaması ya da cilt yağ oranını dengeleme işlemleri uygulanır. Son işlem ise ciltte siyah nokta ya da sivilceler varsa cilt temizlenir ve nemlendirici maskeler uygulanır. Medikal cilt bakımı sonrasında bireyler ciltlerini taze ve bebe gibi hissederler. Çünkü cilt ölü hücreler ve cildi kötü gösteren lekelerden arınmış olur.
Bakım sonrasında cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak oldukça önemlidir. Bir süre sert yüzeyli cihazlar, alkol içerikli ürünler yüze sürülmemelidir. Medikal cilt bakımını bir ay içerisinde 1-2 defa yaptırabilirsiniz. İşlem ortalama bir saat sürmektedir.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum