Okul müdüründen öğrenciye tekme

Geçen sene Isparta'da 12 Kasım günü, Işıkkent Mahallesi'nde bulunan Şehit Göksel Koç Ortaokulu'nun bahçesinde bir talebeye, hocayı tarafından şiddet uygulandı.

Okul müdüründen öğrenciye tekme

Geçen sene Isparta'da 12 Kasım günü, Işıkkent Mahallesi'nde bulunan Şehit Göksel Koç Ortaokulu'nun bahçesinde bir talebeye, hocayı tarafından şiddet uygulandı.

Okul müdüründen öğrenciye tekme
Editor: admin
13 Şubat 2020 - 21:08

Geçen sene Isparta'da 12 Kasım günü, Işıkkent Mahallesi'nde bulunan Şehit Göksel Koç Ortaokulu'nun bahçesinde bir talebeye, hocayı tarafından şiddet uygulandı. Okul müdüründen öğrenciye tekme Isparta'da mektep müdüründen talebeye tekme ViDEO Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü takımlarının tertip ettiği yangın tatbikatı evveli talebeler, bahçede yerlerini aldı. Bu sırada mektep müdürü A.Y., yerde oturan 7'nci sınıf talebesi A.Ö.'nün yanına gelerek, tekme attı. Hadisenin ardından öğle arası konuta giden A.Ö., gidişatı babası İsmail Ö.'ye anlattı. İsmail Ö. ise mektebe giderek, mektep yönetçileriyle beraber güvenlik kamerası kayıtlarını izledi. Savcılığa giden baba, mektep müdürü davacı oldu. Bunun üzerine ifadesi alınan A.Y., yangın tatbikatı sırasında talebelerin yanıcı ve parlayıcı maddelere doğru hareket etmesi sebebiyle hasar görebileceklerini düşünerek, anlık tepki gösterdiğini söyledi. A.Y. hakkında, 'kolay yaralama' kabahatinden dava açıldı. Isparta Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek davanın iddia belgesi hazırlandı. İddia Belgesinde; talebe A.Ö.'nün, vaka günü bahçeye indiklerini, önde olduğu için dizlerinin üzerine çöktüğünü, bu sırada mektep müdürü A.Y.'nin geldiğini ve suratının sağ tarafına tekme attığını, öğle arası konuta gittiğinde ise gidişatı ailesine anlattığını söylediği yer aldı. A.Ö.'nün sıhhat kuruluşundan alınan raporunda ise sağ yanakta sıyrık ve sağ kaşta minimal şişlik olduğu belirtildi. Mektep müdürü A.Y. ise iddia belgesinde belirtilen ifadesinde; müdür olarak ceddildiği mektepte laçkalık ve disiplinsizlik olduğunu, vaka günü mektep bahçesinde yangın tatbikatı yaptıklarını, talebelerin yanıcı ve parlayıcı maddelere doğru hareket etmesi sebebiyle hasar görebileceklerini düşünerek, anlık tepki gösterdiğini ve geri çekilmelerini söylediğini, bu sırada da ayağını yere vurduğunu, mağdur çocuğa vurmadığını kaydolarak, üzerine atılı yargılamaları kabul etmediğini belirtti. Okul müdüründen öğrenciye tekme Davacı olan baba İsmail Ö., DHA muhabirine yaptığı söylemede şunları kaydoldu:
"Öğle yemeği için konuta gittim. Oğlum karşıma çıktı ağlıyor. 'Ne oldu oğlum' diye sordum. 'Mektep müdürü suratıma tekme attı' dedi. 'Bir şey mi yaptın?' diye sordum. 'Hiçbir şey yapmadım. Mektepte yangın tatbikatı vardı. Ben o sırada hiçbir şey yapmazken, suratıma tekme attı' dedi. Hiçbir kabahati olmadığını söyledi. Bunun üzerine mektebe giderek müdür destekçisi ile görüştüm. Kamera görüntülerini izlediğimizde çocuğun hiçbir kabahati olmadığı halde mektep müdürü yangın tatbikatı sırasında gelip durduk yere tekme atıyor. Daha sonra şikayette bulundum. Adli süreç başladı. CİMER'e de yazdım. Ulusal Eğitim Müdürlüğü araştırmaya başladı. Müfettiş soydular. Bu müdür bey darbettiği anda 3 hoca var. Hepsi ardı dönüp gidiyor. Çocuğumun hakkını aramak zorundayım." DHA muhabirinin eriştiği mektep müdürü A.Y. ise "Bedellerimin üzerine yemin ediyorum. Her ne kadar kamera kayıtlarında cepheden görünse de inançlarımın üzerine yemin ediyorum ki rastgele bir hareket yapmadım. O gün bahçede gerçekten 600 ortamında talebe vardı. Talebeler arasında itiş, kakış, sonuçta başka bir deyişle talebeleri kumpasa getirmek açısından, ayağımı yere vurdum. Yemin ediyorum. Allah büyük. Talebeler devamlı arkadan öne itiliyor. O anlar refleksti. Şimdiki usum olsa başka biçimde bin cinsli çözüm üretirim. 'Yeter artık yerinizde kalın' dedim. Ben çocuğu şu anda görsem tanımam. O anda o programı daha hoş bir hale getirebilmek için uğraştım. 'Yerinizde kalın' diyerek kızıyormuş gibi yaptım. Ama çocuğa rastgele bir müdahalede bulunmadım." dedi.

Bu haber 979 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum