SAÇ SİMÜLASYONU NASIL UYGULANIR ?

SAÇ SİMÜLASYONU NASIL UYGULANIR ?

SAÇ SİMÜLASYONU NASIL UYGULANIR ?
08 Eylül 2018 - 23:00

 

    Saç dökülmesine deden olan faktörler birden fazladır. Saç dökülmesi, saçların çeşitli sebeplerle geçici ya da kalıcı olarak yok olmasıdır. Özellikle ergenlik sonrası saç dökülmeleri en sıkıntılı süreçtir. Bu dökülmelerin sebepleri tespit edilmeden çözüm getirmek zorlayıcıdır ve etkili değildir. Erkeklerde saç dökülmelerinin %95’i erkeklik hormonu ile ilgiliyken, kadınlarda görülen erkek tipi dökülmenin nedeni bu değildir. Kadınlardaki dökülmelerin kansızlık, menopoz, guatr gibi birden çok nedeni bulunabilir.

    Saç sökülmesi, ailesel yani genetik bir sebepten ortaya çıkabilir. Genellikle erkeklerde çok yaygın olan bir etkendir. Babasında dökülme problemi olan erkek çocuğun da saç dökülmesi sorunu yaşaması mümkündür. Alopesi denilen bir diğer rahatsızlık ise bölgesel dökülmelere neden olur. Genelde üzüntü, stres, sıkıntı gibi nedenlerle başa gelir ve bazı durumlarda sadece saç ile sınırlı kalmaz, sakallarda da görülür. İlaçlara bağlı dökülmeler de sık rastlanan bir dökülme tipidir. Kemoterapi tedavisini buna örnek verebildiğimiz gibi, yan etkileri güçlü olan diğer ilaçların da saç-kıl kaybına yol açtığını söyleyebiliriz. Kansızlık, guatr gibi hastalıklar da yine dökülmelere neden olabilir. Tüm kafada yaygın olan dökülme tipi genelde erkeklerde görülür.

   Saç simülasyonu kafa derisine, kıl kökleri taklit edilerek, bitkisel veya kimyasal boyalar ile bildiğimiz dövme yöntemi ile uygulanan bir işlemdir. Cerrahi olmayan bir bölgesel kellik giderme uygulamasıdır. Saç simülasyonu bir saç ekim yöntemi değildir. Fakat saç ekim yöntemi ile birlikte kullanılabilir. Hatta saç ekimi sonrası ortaya çıkan, istenmeyen izler için kusursuz bir çözüm geliştirmiştir. Saç simülasyonu yaptırmak isteyen kişi, uygulamanın hemen sonrasında, normal hayatına adapte olabilir. Ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Uygulanma süresi, kafadaki saçsız alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Bazen 30 dk. bazen de 3 saat güney escort sürebilmektedir. Saç simülasyonu sonrası ılık su ile duş almakta bir sakınca yoktur. Saç ekiminden kaynaklanan dikiş izleri, saç simülasyonu efekti ile başarıyla kapatılmaktadır.

   Saç simülasyonu uygulaması, kafa derisine kimyasal ya da bitkisel boyalar yardımıyla dövme yapılmasıdır. Dövmeden farklı olarak, kafadaki saç çizgileri, doğal saçın referanslarından faydalanılarak tespit edildikten sonra uygulanmasıdır. Kullanılan boyalar insan sağlığına %100 elverişlidir. İşlem başlamadan önce herhangi bir alerjik komplikasyonu engellemek için test uygulanır. Sonucunda bir sakınca görülmediği taktirde uygulamaya başlanır.  Boyaların kalıcılığı, bitkisel ve kimyasal boya tipine göre değişiklik gösterir. Kimyasal boyaların kalıcılığı, bitkisel olanlardan daha fazladır. Simülasyon cihazları özel olarak tasarlanmıştır ve tüm süreçte, tamamen kişiye özel, tek kullanımlık, steril malzemeler kullanılır. Böylece kişi, steril bir ortamda, laboratuvar sonuçları sağlık onaylı olan malzemeler ile, uzman kişilerce işlem gördüğünden, sonuçtan memnun kalır. Saç ekimi sonrasında yaşanan rahatsız edici izlerden kurtularak, doğal bir saç kökü görünümü elde edilir.

   Saç simülasyonu uygulaması, daha çok kısa saçlarda etkili olur. Çünkü direk saç derisine, kıl kökü taklit edilerek epidermal bir enjeksiyon yapılır. Bu enjeksiyon sonrası, saç derisi, tamamen saçsız değil, yeni gelmeye başlayan kıl kökleri varmış gibi görünür. Simülasyon adından da anlaşılacağı gibi bir tür ‘’mış’’ gibi yapmak işlemidir. Kısa sürede ve acısız olan bu gelişmiş yöntem sayesinde kişinin görüntüsüne estetik bir katkı sağlanır. İşlemin acısız olması, öncesinde uygulanan acıyı azaltıcı losyonların kullanımına da bağlıdır. Kişi bir operasyona hazırlanmadığından lokal anesteziler uygulanmaz ve gerek de görülmez. Ayrıca saç simülasyonu uygulanmış bir bölgeye, devam eden saç dökülmesi şikayetleri varsa, yeniden saç ekimi de yapılabilir. Ayrıntılı bilgi : https://hairhotel.com.tr/sac-simulasyonu/sac-simulasyonunda-merak-edilenler

  

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum