Türk Hava Yolları, ABD uçuşlarına başlıyor

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları, koranavirüs kısıtlamaları sebebiyle durdurduğu Amerika Birleşik Devletleri uçuşlarına takribî iki buçuk ay aranın ardından bugün başlıyor.

Türk Hava Yolları, ABD uçuşlarına başlıyor

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları, koranavirüs kısıtlamaları sebebiyle durdurduğu Amerika Birleşik Devletleri uçuşlarına takribî iki buçuk ay aranın ardından bugün başlıyor.

Türk Hava Yolları, ABD uçuşlarına başlıyor
20 Haziran 2020 - 04:03

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları, koranavirüs kısıtlamaları sebebiyle durdurduğu Amerika Birleşik Devletleri uçuşlarına takribî iki buçuk ay aranın ardından bugün başlıyor. İstanbul'dan bu akşam yapılacak ilk uçuş, Washington ve Şikago'ya asıllaşacak.

Basmakalıplaşma adımları kapsamında 1 Haziran'da iç hat, 11 Haziran'da ise dış hat tarifeli yolcu seferlerine yine başlayan Türk Hava Yolları, uçuş ağını kademeli olarak artırıyor. Bu kapsamda Türk Hava Yolları, Amerika Birleşik Devletlerinde Şikago ve Washington kentlerine yine tarifeli uçuşlarını başlattı.

Türk Hava Yollarının Amerika Birleşik Devletleri uçuşlarında ilk olarak TK07 Washington ve TK05 Şikago seferleri bu akşam 21.00 itibariyle asıllaşacak. İstanbul Havalimanı'ndan Amerika Birleşik Devletleri uçuşlarına katılacak yolcular, koronavirüs ihtiyatlarına uygun olarak terminale giriş yaptı. Terminal içinde yolculara müteveccih sık sık sosyal mesafe kaideleri andırdırıldı. İlk olarak kontuarlardaki biletleme operasyonlarını reelleştiren yolcular daha sonra pasaport hakimiyetinden geçerek, uçaklarına geçti. Şikago uçağı 264, Washington uçağı ise 293 yolcusuyla Amerika Birleşik Devletlerine hareket edecek.

"UZUN MÜDDETTİR BU UÇUŞU BEKLİYORDUK"

Uzun müddettir Amerika Birleşik Devletlerine yapılacak tarifeli uçuşları bekleyen bazı yolcular, uçuşlarıyla alakalı olarak söylemelerde bulundu. Yolculardan Erce Şenocak uzun müddettir Amerika Birleşik Devletlerine gitmek için beklediğini söyledi. Şenocak, "Amerika Birleşik Devletlerine yerleşmeye gidiyorum. Şubat ayından beri de uçuş bekliyoruz. Tahliye uçuşlarına yetişemedik. Sonunda bir tane yakaladık ancak her uçuş son dakika iptal oldu. Bu sebeple hep huzursuzluk vardı. Son dakikaya kadar bekledik. Erken davrandığımız için de bilet bulmakta güç olmadı" dedi.

"UÇUŞUMUZ KEZLERCE İPTAL OLDU"

Eşiyle beraber çocuklarının yanına Amerika Birleşik Devletlerine giden Tuncay Yıldız ise, "Daha evvelden gidişimiz tasarılıydı zati. Ama kezlerce iptal oldu. İki aylık bir gecikmeyle gidebiliyoruz. Çok coşkulu ve mutluyuz. Bu virüsün dünyayı bu kadar tutsak alacağını ve insanları mağdur edeceğini düşünmemiştik. Kızımız orada, yaz tatilini orada geçireceğiz" diye konuştu.

"KONUTA DÖNECEĞİM İÇİN COŞKULUYUM"

Amerika Birleşik Devletleri yurttaşı Erin Depaula da "Üç yıldır burada yaşıyorum. Konuta döneceğim için coşkuluyum. Mart ayında gitmeyi tasarlıyordum uçuşlar iptal olunca geciktim. Burada kalmayı seçim ettim, nişanlım Türk. O burada kalıyor ben gidiyorum. Genel olarak uçmaktan korkarım, pandemiden pek bir evhamım yok" ifadelerini kullandı.

ŞİKAGO VE WASHİNGTON HAFTADA 3 SEFER

Türk Hava Yolları, Şikago ve Washington bugünden itibaren haftada 3 uçuş asıllaştıracak. Sancak taşıyıcı Türk Hava Yolları, 22 Haziran 2020'den itibaren haftada 3 uçuş Miami'ye, 24 Haziran'dan itibaren ise yeniden haftada 3 uçuş olmak üzere Los Angeles'a tarifeli uçuş başlatmayı tasarlıyor.

Türk Hava Yolları, ABD uçuşlarına başlıyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum