Unutursam Fısılda kimin hayat hikayesi?

Unutursam Fısılda kimin hayat hikayesi ve film konusu nedir işte detaylı bilgilendiriyoruz. Çağan Irmak filmi hakkında detaylar.

Çağan Irmak’ın bir eseri olan ‘’Unutursam Fısılda’’ filminde anlatılan hayat hikayesinin kime ait olduğu herkes tarafından merak edilen bir konu olarak kendisini göstermeyi başarmıştı. Film dahilinde Hümeyra’nın oynamakta olduğu Ayperi adlı karakterin gençliğini ise Farah Zeynep Abdullah oynamıştı. Genç ve güzel oyuncunun başarı ile oynamış olduğu rolün aslında kimin hayat hikayesi olduğu da oldukça merak edilen konular arasında kendisine yer bulmuştu.

Unutursam Fısılda kimin hayat hikayesi?

Film içerisinde Tarık karakteri ile kurmakta oldukları hayallerinin peşinden İstanbul’a kadar giden genç bir kasabalı olan Ayperi’nin şöhret yıllarını, hayalleri için ayrılmış olduğu kasaya yıllar sonra geri dönüşünü ve geçmişi ile olan hesaplaşmaları anlatılmaktadır.

Hümeyra Kimdir?

Fatma Hümeyra Akbay ya da bilinen adıyla sadece Hümeyra, Türk şarkıcısı, söz yazarı, beste sahibi ve oyuncudur. Fatma Hümeyra Akbay, 15 Ekim 1947 tarihinde Türkiye’nin başkenti Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. Henüz daha çok küçük iken beş yaşında iken bale dersleri almaya başlayan ve sanat ile ilgilenen Hümeyra’nın gelecekte nasıl bir sanatçı olduğu aslında küçüklük zamanlarından itibaren kendini belli etmeye başlamıştı.

Türk müziği için pek çok birbirinden güzel eser veren deneyimli sanatçı için müzik ve sanat adeta bir yaşam biçimi. Aynı zamanda estetik hareketleriyle de Türk insanının gönlünü fethetmeyi başaran Hümeyra, oyunculuk performansı sayesinde de insanları ekran başına çekmiştir.

yorum Yap