Vietnam C1 Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Vietnama gidecek olan kişiler turistik vizesi için C1 belgesi almaları gerekir. C1 belgesi davetiye niteliği taşıyan önemli bir belgedir. Bu evrak turistik vize onay mektubu olarak da istenebilir.

Vietnam C1 Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Vietnama gidecek olan kişiler turistik vizesi için C1 belgesi almaları gerekir. C1 belgesi davetiye niteliği taşıyan önemli bir belgedir. Bu evrak turistik vize onay mektubu olarak da istenebilir.

Vietnam C1 Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?
20 Aralık 2019 - 15:36

Vietnama gidecek olan kişiler turistik vizesi için C1 belgesi almaları gerekir. C1 belgesi davetiye niteliği taşıyan önemli bir belgedir. Bu evrak turistik vize onay mektubu olarak da istenebilir. C1 belgesinde kişinin gidiş tarihi ve gidiş amacı belirtilir. Vietnam için turistik belge almanız da önemli ve en temel belgedir. Vietnam’a gitmeden önce mutlaka turistik belgesi alınması gerekir. C1 belgesini onaylayan makan ise Vietnam Göçmenlik Ofisidir. Turistik vize sadece C1 belgesi olması halinde alınabilir.

C1 belgesi için şahsen başvuru yapılmalıdır. Turizm acenteleri aracılığı ile kolaylıkla başvuru yapılabilir. Acentenin istemiş olduğu belgeler eksiksiz bir şekilde hazırlanır ve ilgili yerlere ödeme yapılır. Bir diğer başvuru seçeneği ise bize merkezleri aracılığı ile başvurup C1 belgesini de almaktır. Konsolosluk tarafından yetki verilen vize merkezleri ile başvuruda da bulunmanız mümkün. Yetki verilen vize merkezleri ile başvuru da bulunarak tek bir firma üzerinden başvurunuzu daha kısa sürede halledebilirsiniz.

Vietnam C1 Belgesi İçin Gerekli Evraklar

Vietnam’a giriş yapabilmek için hazırlamanız gereken bazı evraklar bulunur. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde vermelisiniz.

-         Pasaport

-         Seyahat süresi için belge

-         Biometrik resim

Pasaport sayfaları fotokopi olarak verilmelidir. Seyahat belgesi dilekçe niteliğinde olmalıdır. Seyahatin hangi tarih aralığında olacağı ve masraflar kim tarafından karşılanacaktır diye yazı yazılmalıdır. C1 belgesi her başvuruda bulunan kişiler için istenmektedir. Ancak C1 belgesi alınacağı zaman da sorunlar yaşanabiliyor. Vize evraklarında sorun çıkmaması için her bir evrağı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak gerekiyor.

Vietnam C1 Belgesi

C1 belgesi çıkış süresinde herhangi bir durum yaşanmadığında 7-15 gün arasında değişmektedir. Şahsen alınması durumunda süreç de uzayabilir. Şahsen acente ile başvuru yapıldığı zaman belgeyi almak için olumsuz durumlarla da karşılaşmanız mümkün. Gerekli evrakları teslim etmemeniz durumunda belgeyi alamazsınız. Bu nedenle istenilen her bir evrağı eksiksiz olarak hazırlamanız gerekir. Vietnam c1 belgesi için acente tarafından istenilen ödemenin de zamanında yapılması gerekir. Vize alıp almama durumumunuz tamamen evrağın çıkmasına bağlıdır. Vietnam c1 belgesinin ücreti çıkış tarihlerinize ve başvuru şeklinize göre değişiklik gösterir. C1 belge ücreti sabit olmadığı için belli dönemler de değişir. Şahsen başvuru yapıldığı zaman sadece C1 belgesinin ödemesi yapılır. Ancak Vietnam vizesiiçin konsolosluğa da ayrıca ödeme yapılır. Ücret ödenmediği zaman ne yazık ki vize almanız da mümkün olmayacaktır. Vietnam için kapı vizesi almanız da mümkün. Ancak zaman zaman sorunlar yaşandığı için bu gibi durumlarla karşılaşmamanız adına vizeyi daha önceden almanız da fayda var. Sınır görevlileri zaman zaman ek evraklar da talep edebiliyor. Oldukça zor ve karışık bir durum olduğu için kapıda vize alma sorunu yaşamanız da mümkün.

 

Vietnam C1 Belgenizi, Vietnamavize.com üzerinden başvurarak temin edebilirsiniz. Başvuru için pasaport ilk sayfa görüntünüzü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı iletmeniz kafi. Vietnam c1 belgesi, Vietnam vizesiile eşdeğer bir belgedir. Bu belgenizi aldıktan sonra Vietnam’a uçarak havalimanında Vietnam vizenizi pasaportunuza işletebilir, sonrasında da sorunsuz bir şekilde ülkeye giriş yapabilirsiniz. Vietnam vizesi 2020 yılında da bu şekilde temin edilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum