Yedi Güzel Adam kimin eseri?

Yedi Güzel Adam kimin eseri ve Yedi Güzel Adam hikayesi hakkında detaylı bilgiler. Cahit Zarifoğlu Yedi Güzel Adam hikayesi ne anlatıyor.

Yedi Güzel Adam isimli eser Cahit Zarifoğlu’nun en çok rağbet edilen eserleri arasında bir numarada yer almaktadır. Cahit Zarifoğlu 1940 senesinin 1 Temmuz’unda Ankara’da doğmuş 7 Haziran 1987 tarihinde de İstanbul’da hayata gözlerini yummuştur. 

Eserler ile Türk milletinin gönlünde taht kurmayı başaran Cahit Zarifoğlu, yaşamı boyunca edebiyatla ilgilenmiş ve Türk edebiyatına oldukça sağlam eserler ile katkıda bulunmuştur. Zarifoğlu’nun en güzel görülen ve en beğenilen eseri de Yedi Güzel Adam eseridir ve TRT tarafından bir dönem dizileştirilerek anlatılmıştır. Türkiye’nin pek çok noktasında Cahit Zarifoğlu adı taşıyan okulları ve eğitim noktalarını da görmeniz mümkün olan bir durumdur.

Yedi Güzel Adam Ne Anlatır?

İsmini Cahit Zarifoğlu’nun şiirinden almış olan bu dizi dahilinde Erdem Bayazıt, Cahit Zarifoğlu, Nuri Pakdil, Rasim Özendören, Alaadin Özendören, Ali Kutluay ve Akif İnan’ın yaşamları anlatılmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin ellili ve yetmişli yıllarda geçirmiş olduğu sorun ve problemleri de dizi dahilinde işlenirken görmeniz mümkün olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

O dönemin siyasal atmosferini başarı ile anlatan bu dizi dahilinde o zamanın insanlarının siyasi görüşlerine ve siyasetçi olan kimselerin ya da yönetenlerin onlara nasıl davrandıklarına çok yakından şahit olabilir ve kendinizi o dönemlerde yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. İşte bu kadar da yakından, samimi bir dizidir.

yorum Yap